Przez całe nasze życie budujemy relacje z innymi ludźmi. Żyjemy w nich. Szczególnie ważne są te z osobami, które kochamy. A te z kolei bez względu na to, czy są sformalizowane, powinny opierać się na szczerości i poczuciu bezpieczeństwa.

Każdy z nas jest inny, ponadto, przez całe życie zbieramy przeróżne doświadczenia. Nie ma jednej recepty na trwały związek, ale istnieje kilka sugestii, które mogą okazać się bardzo pomocne.

Wyznania uczuć

„Kocham cię” – tych słów z przyjemnością słuchamy i pamiętajmy, by mówić je najbliższym, przynajmniej raz dziennie. Z całą pewnością służy to relacjom w związku.

Życie i pożycie

Seks być może nie jest najważniejszą rzeczą w życiu, ale z pewnością wnosi wiele do związku. Jeśli życie intymne zaliczamy do udanych, zdecydowanie korzysta na tym nasza relacja z partnerem. Jest to jeden z głównych czynników uznanych za odpowiedzialne za trwałość związku. Częstotliwość miłosnych uniesień dostosujmy do indywidualnych potrzeb, jednak warto zadbać, by nie kochać się rzadziej niż raz w tygodniu…

Spotkania z przyjaciółmi

Spotkanie z przyjaciółmi, bez drugiej połówki również są potrzebne. Zadbajmy, by nasze znajomości i przyjaźnie nie były uzależnione od naszego partnera. Odrobina autonomii służy każdemu.

Wiadomość z zaskoczenia

Niespodziewany sms, czy telefon wykonany tylko po to, by powiedzieć bliskiej osobie o swoim uczuciu czy tęsknocie, z pewnością sprawi mu przyjemność.

Regularne randki

Wypady do romantycznej restauracji mogą być co prawda kosztowne, ale zorganizowane raz na kilka tygodni zdecydowanie sprzyjają pielęgnowaniu relacji z partnerem.

Podróże małe i duże

Oderwanie się od codzienności to prawie zawsze dobry pomysł. Wyjazd choćby na weekend jest odpoczynkiem od obowiązków – służbowych i domowych i pozwala parze bardziej się do siebie zbliżyć.

Hobby dla dwojga

Posiadanie pasji rozwija, odpręża i dowartościowuje. Dobrze, jeśli małżonkowie mają choć jedno wspólne hobby – dzięki temu mogą spędzić razem ważny jakościowo czas.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Sławomira Trojanek

Redaktor naczelny portalu Tak dla zdrowia® (http://www.takdlazdrowia.pl) Z wykształcenia filolog romanista, z zamiłowania tłumacz, w wyniku prywatnych działań żona i matka. Autorka bloga o perypetiach na obczyźnie z perspektywy „Matki Polki” (http://www.blogslawki.com). Życiowo doświadczona w pracy z dziećmi (swoimi) oraz służbowo z osobami starszymi: kilka lat w roli instruktora w Klubie Seniora. Praca w redakcji jest połączeniem pasji jaką jest pisanie, z ludzką troską o innych oraz rozwijaniem swojej i innych wiedzy w zakresie zdrowego trybu życia. Tego ostatniego nie rozdziela na prywatne i zawodowe, w obu przypadkach liczą się TYLKO POZYTYWNE EMOCJE.
Zmień czcionkę
instagram