Choroby cywilizacyjne w dzisiejszych czasach są ogólnie spotykane. Wpływają na to miedzy innymi czynniki klimatyczne takie jak zmiany zachodzące w przyrodzie, spaliny, smog, stres i pośpiech. Kolejną ważną przyczyną są nawyki żywieniowe.

Większość osób spożywa produkty niezdrowe, pozwalamy sobie na fast-food, tłuste jedzenie, nadmierne słodkości, spożywamy okazjonalnie alkohol, palimy papierosy, w naszej diecie zamiast dwóch litrów wody znajdują się napoje słodkie. To naturalne, że mamy skłonność do „grzeszków”, nie musimy z nich zrezygnować, a jedynie ograniczyć i wprowadzić do naszej diety więcej owoców i warzyw. Gdy mamy prace siedzącą bądź jesteśmy domatorami, spróbujmy przekonać się do spacerów.

Od razu nie trzeba rzucać się na głęboką wodę i katować ćwiczeniami, wystarczy technika małych kroczków. Wspólne spacery z ukochanym, z rodzina, z psem czy nawet kotem pozwolą zbliżyć się do siebie i wpłyną na naszą kondycję i zdrowie. Pobudzi to nasz metabolizm co sprawi, że spożywane produkty będą lepiej przyswajalne.

Drobne zmiany, które później możemy przekształcić coś większego uchronią nas przed chorobami cywilizacyjnymi typu, depresja, otyłość, alergia, cukrzyca, skłonność do używek oraz miażdżycy i to właśnie w  tym artykule skupimy się właśnie na niej. Choroba ta nie rodzi się z dnia na dzień, dlatego zanim się jej nabawimy i potrzebna będzie farmakologia, zacznijmy działać.

To właśnie zmiana nawyków żywieniowych, wprowadzenie do diety błonnika, ryżu, sezamu, orzechów, migdałów, ryb zawierających kwas omega 3 uchroni nas przed skokiem cholesterolu i obniży jego poziom o ponad dziesięć procent. To właśnie przez to choroba wieńcowa (miażdżyca) nie będzie miała już tak łatwego dostępu do naszego organizmu. Jeśli mamy wpływ na to co jemy i możemy ją ograniczyć to warto spróbować. Chyba każdy z nas chce być zdrowym jak najdłużej się da , nie warto po czterdziestym roku życia (właśnie wtedy ujawnia się choroba) rezygnować z naszych planów i marzeń. Dlatego wprowadźmy zmiany od teraz! Nie dajmy złapać się chorobie, uchrońmy się przed najgorszym.

Autor: Martyna Jankowska

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram