Firma Angel Medical Systems wprowadza na rynek specjalny implant, który jest w stanie wychwycić wczesne sygnały świadczące o zawale serca. 

Jak to działa?

Urządzenie analizuje zmiany odcinka ST sygnału EKG, które wskazują na niedokrwienie serca. Zaletą jest wykrycie zmian nawet wtedy, gdy pacjent nie odczuwa żadnych objawów.

Implant przypomina rozrusznik serca i został już dopuszczony na rynek przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków. Urządzenie powstało głównie z myślą o osobach, które znajdują się w grupie wysokiego ryzyka.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od 12 lat. Swoje doświadczenie zdobywała w wielu portalach - od medycznych, przez kobiece, po serwisy popularnonaukowe. Współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to medycyna, profilaktyka i zdrowy styl życia. Szczególny nacisk kładzie na rzetelne informowanie i edukowanie czytelników w trudnych tematach prozdrowotnych.
Zmień czcionkę
instagram