Konta oszczędnościowe mają zmieniające się oprocentowanie, dlatego należy pamiętać o tym, że konto na którym składamy swoje oszczędności za jakiś czas mogą zmienić zasady działania. Warto jednak swoje oszczędności składać na konta oszczędnościowe jednak, co jakiś czas kontrolując czy na rynku nie pojawiła się bardziej korzystna oferta.

Aktualny ranking z marca 2021 roku ukazuje, że na pierwszym miejscu znajduje się Elastyczne Konto Oszczędnościowe GET IN BANKU. Oprocentowanie wynosi 2% i obowiązuje przez 12 miesięcy. Oferta jest ważna do 31.03.2021 roku i wymaga zapewniania co miesiąc wpływów w wysokości 1500 złotych miesięcznie na konto osobiste.

Kolejną ofertą jest oferta mBanku Moje Cele, gdzie oprocentowanie wynosi 1,8%. Do uzyskania oprocentowania 1,8% należy otworzyć ten rachunek razem z eKontem osobistym do 31 maja 2021 r. w promocji i zadbać, aby w danym miesiącu suma wpływów na Moje Cele była większa od sumy obciążeń o min. 100 zł. Obecni klienci mBanku mogą skorzystać z promocyjnego oprocentowania 1,8%, jeśli 31 grudnia 2020 r. posiadali na rachunkach oszczędnościowych i lokatach w mBanku mniej niż 1000 zł i do 31 maja 2021 r. złożą wniosek o rachunek Moje Cele. Oferta obowiązuje przez okres 3 miesięcy i jest ważna do 31.05.2021 roku.

Rachunek Oszczędzam w ofercie „na start” Credit Agricole. Oprocentowanie na tym koncie wynosi 1,5 %. Z oferty specjalnej “Na start” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci, czyli osoby, które po 1 kwietnia 2018 r. nie posiadały konta osobistego w Credit Agricole. Aby skorzystać z Rachunku Oszczędzam w ofercie specjalnej “Na start”, musisz założyć konto osobiste w Credit Agricole i wyrazić zgody marketingowe. Oferta obowiązuje również przez okres 3 miesięcy.

Nest Oszędności w Nest Banku posiada ofertę konta oszczędnościowego o oprocentowaniu 1,1 %. oprocentowanie dla nadwyżki środków ponad 10 tys. zł wynosi: 0,5% dla kwot powyżej 10 tys. zł do 300 tys. Zł, WIBOR 3M -0,15% dla kwot powyżej 300 tys.  Zł oprocentowanie obowiązuje w miesiącu otwarcia rachunku i przez kolejne dwa miesiące kalendarzowe.

Natalia Lisewska

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Avatar

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram