W Centrum Okulistycznym Świat Oka właśnie ruszył program bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku zaćmy dla osób po 60 r.ż. pod hasłem „Sprawdź, czy masz zaćmę”. Dyrektor Medyczna i Naukowa dr n. med. Anna Maria Ambroziak podsumowuje – Względy medyczne i zainteresowanie naszą akcją w poprzednim roku spowodowało, iż w tym roku również zdecydowaliśmy się wznowić program. Jak poprzednio podczas badania można się dowiedzieć o możliwościach usunięcia zaćmy w zarówno w ramach finansowania przez NFZ jak i prywatnie z wykorzystaniem nowoczesnych zaawansowanych soczewek.

W czasie epidemii koronawirusa prywatne praktyki okulistyczne wspierają bezpieczną opiekę okulistyczną i pozwalają pacjentom na dostęp do planowych zabiegów oraz wizyt diagnostycznych.

– Z uwagi na panujące trudne warunki w publicznej służbie zdrowia staramy się uchronić oczy Polaków przed rozwojem wielu groźnych chorób i dać szansę na aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie, gdzie wczesna diagnoza ma duże znaczenie. – mówi dr n. med. Anna Maria Ambroziak, Dyrektor Medyczna i Naukowa Centrum Okulistycznego Świat Oka.

– Dostosowaliśmy pracę placówki tak, aby każdy pacjent mógł czuć się u nas w pełni bezpiecznie. Stosujemy rygorystyczne procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego a operacje zaćmy odbywają się części zabiegowej, znajdującej się w odrębnej części budynku i dysponującej własnym wejściem, co zapewnia ograniczenie kontaktu z innymi pacjentami – dodaje dr Ambroziak.

Typowym objawem zaćmy jest pogorszenie ostrości widzenia, którego nie korygują szkła okularowe, przymglone widzenie, przewlekłe zmęczenie oczu, blaknące lub ciemniejące, brudne kolory, olśnienia przy jasnym świetle dziennym, niestabilne widzenie o zmierzchu, problemy w ocenie odległości. Osoby z upośledzeniem widzenia dwukrotnie częściej doznają upadków i złamań oraz czterokrotnie częściej potrzebują pomocy w codziennych czynnościach. Odpowiednie leczenie zaś, wpływa na jakość i komfort życia, według badań usunięcie zaćmy wydłuża życie średnio o rok.
Im szybciej zostanie podjęta decyzja o zabiegu, tym dłużej można się cieszyć ze swojego najcenniejszego zmysłu jakim jest wzrok!

Zatem nie zwlekaj i sprawdź, czy masz zaćmę! Aby umówić swoją wizytę wystarczy zadzwonić na numer 22 307 79 77.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram