Helena Norowicz – polska aktorka i modelka, urodziła się 14 listopada 1934 roku w Koszalinie. W 1958 ukończyła studia w PWST w Łodzi. Aktorka Teatru Studio w Warszawie (od 1972 do 2001). Kilkanaście lat temu przeszła na emeryturę, ale w zeszłym roku wróciła do pracy i to jako… modelka.

W swoim życiu zagrała w wielu filmach, m.in. w: “Całe życie Sabiny” (1969), “Okruch lustra” (1978), “Odwet” (1983), “Dekalog IV” (1988), czy “Człowiek z magicznym pudełkiem” (2017). W ostatnich latach, Norowicz wystąpiła w wielu popularnych polskich serialach, m.in. “Anna German”, “Na Wspólnej”, “Na dobre i na złe”, “Barwy szczęścia”.

Pani Helena postanowiła niedawno spróbować swoich sił w modelingu. Po tym, jak wzięła udział w dwóch kampaniach polskich marek modowych, zaczęła dostawać kolejne propozycje. Jest doskonałym przykładem, że piękno nie wie, co to wiek.

Zapytana o sekret swojej doskonałej kondycji, odpowiedziała, że nie ma żadnego sekretu i nigdy w życiu nie korzystała z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Przede wszystkim słucham swojego ciała. Dbam o siebie instynktownie, a nie instytucjonalnie. Nie oglądam się za tym, co jest akurat „modne” czy na „topie”. Do tego nie poddaję się żadnym zabiegom upiększającym, nie chodzę do kosmetyczki, a lifting znam tylko z nazwy. Myślę, że sporą zasługę mają tutaj też moje dobre geny – powiedziała w rozmowie z portalem Zdrowy Senior.

Aktorka przyznaje, że ceni zdrową kuchnię i nie przepada za… słodyczami.

Na co dzień staram się zdrowo odżywiać. Mam to szczęście, że od najmłodszych lat miałam tendencję do nieprzejadania się. Pewnie niektórych to zdziwi, ale nie lubię słodyczy! Mając do wyboru ciastko lub owoc, zawsze wybiorę to drugie. Do tego staram się jeść systematycznie, chociaż nie zawsze mi to wychodzi (śmiech) – dodaje.

Helena Norowicz ma 83 lata i prezentuje się wspaniale! Zobaczcie, jak wypadła w kampanii znanej polskiej marki Bohoboco.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 11 lat. Pierwsze kroki w mediach stawiała jako redaktorka popularnego portalu o tematyce rozrywkowej. Swoje doświadczenie dziennikarskie zdobywała również w portalu dla kobiet, w serwisie popularnonaukowym oraz prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej. Współpracowała z Wirtualną Polską, gdzie pisała o zdrowiu oraz redagowała portal dla rodziców i serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Uwielbia ludzi i rozmowy, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram