Hanna Lis ma 48 lat. Jest jedną z najlepszych i zarazem najpiękniejszych polskich dziennikarek. Urodziła się 13 maja 1970 roku w Warszawie. Na co dzień mieszka w podwarszawskim Konstancinie. 

Ukończyła italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Biegle włada kilkoma językami – angielskim, włoskim, szwedzkim, a także porozumiewa się w języku francuskim. Swoją karierę jako dziennikarka rozpoczęła w 1992 w TVP1, gdzie prowadziła programy: Teleexpress (1993–2001), Klub dobrej książkiTwój dekalog i Stopklatkę.

W maju 2003 została prowadzącą i wydawcą Dziennika w TV4. Od października 2004 do września 2007, prowadziła Wydarzenia w Polsacie. W latach 2008-2009 prowadziła Wiadomości w TVP1. W maju 2012 zaczęła prowadzić Panoramę w TVP2.

Od września 2012 do czerwca 2013 prowadziła cykl „Kobiecy punkt widzenia”, emitowany w ramach porannego pasma TVP2 Pytanie na śniadanie. 13 stycznia 2016 roku została zwolniona z Panoramy w TVP2.

Jest laureatką Wiktora za rok 1996 w kategorii „Odkrycie roku”. Od marca 2018 roku, Hanna poprowadzi talk-show Hanna Lis i on w Polsat Café. Hanna Lis jest absolwentką Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie.

Hanna Lis jest bez wątpienia kobietą sukcesu, której świetnie udało się pogodzić bogate życie zawodowe z życiem prywatnym. Dziennikarka jest mamą dwóch dorosłych córek – Julii i Anny.

Jak mówi o sobie w jednym z wywiadów:

Jestem w takim wieku, w którym ta nadchodząca starość, jest czymś realnym. Mam prawie 48 lat. Wychowywałam się w rodzinie, która była ze sobą bardzo związana. Większość z niej już odeszła, została mi już tylko mama. To dla mnie naturalne, dlatego wychowuję dzieci, by ich relacje z seniorami też były dla nich naturalne.

W dalszej części wywiadu prezenterka przyznała, że „nie wstydzi się swojego wieku”. Wyśmiała przy okazji koleżanki, które odejmują sobie lat i ukrywają prawdziwy PESEL.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram