Uwielbiane przez miliony osób na całym świecie grzyby, mogą być produktem spożywczym, który zapewnia ochronę przed chorobą Alzheimera – pokazują nowe badania.

Naukowcy odkryli, że grzyby zawierają składniki bioaktywne, które odgrywają istotną rolę w zmniejszaniu tempa rozwoju procesów neurodegeneracyjnych. Miliony osób na całym świecie cierpią na chorobę Alzheimera i inne formy demencji. Pomimo wszystkich postępów w medycynie, wciąż nie ma leków, które mogłyby wpłynąć na przebieg choroby.

Jednak, nowe badania wykazały, że właściwości odżywcze niektórych grzybów jadalnych i leczniczych, zwiększają wzrost nerwów w mózgu, co zapewnia ochronę przed chorobami związanymi z wiekiem, w tym demencją. Jak dotąd, naukowcy udowodnili, że grzyby wykazują działanie przeciwutleniające, przeciwnowotworowe, przeciwwirusowe, przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe, a nawet przeciwcukrzycowe.

Badacze z Uniwersytetu Malezji dokonali przeglądu wszystkich dostępnych informacji naukowych dotyczących grzybów i ich zdolności do wzmocnienia mózgu. Następnie oceniano 11 różnych rodzajów grzybów jadalnych i leczniczych oraz ich wpływ na myszy i szczury. Okazało się, że każdy grzyb zwiększył produkcję czynnika wzrostu nerwów – to cząsteczka, która jest związana z regulacją procesów wzrostu, zachowania, wzmocnienia i przeżycia pewnych komórek nerwowych w mózgu.

***

Jeśli zależy Ci na zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa bliskiej Ci osobie, której nie jesteś w stanie samodzielnie zagwarantować odpowiedniej opieki, omów z nią możliwość skorzystania z pomocy domu opieki dla seniora. A może to Ty potrzebujesz wsparcia ze strony profesjonalistów?

ORPEA POLSKA od ponad 15 lat opiekuje się seniorami

W domach opieki i klinikach rehabilitacyjnych w całej Polsce, o  zdrowie i bezpieczeństwo podopiecznych i pacjentów, dba wykwalifikowany zespół pielęgniarsko-opiekuńczy, fizjoterapeuci, lekarze, psychologowie, terapeuci, personel pomocniczy i administracyjny.

ORPEA POLSKA doskonale rozumie potrzeby seniorów i ich rodzin. Bierze pod uwagę nie tylko bieżące potrzeby osoby starszej, lecz wszystkie aspekty funkcjonowania. Dla każdego mieszkańca przygotowywany jest indywidualny program opieki, terapii zajęciowej oraz aktywizacji. Takie podejście przynosi najlepsze efekty i pozwala zachować zdrowie, kondycję oraz jakość życia osób starszych jak najdłużej na możliwie wysokim poziomie.

ORPEA POLSKA tworzy drugi dom, w którym podopieczni czują się bezpiecznie, są akceptowani, rozwijają swoje pasje i zainteresowania, mogą dzielić się zarówno swoją wiedzą, jak i doświadczeniem. To środowisko motywujące i wzmacniające poczucie własnej wartości.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram