Pomaganie jest dziecinnie proste! I nie trzeba z tym czekać do 13 stycznia, kiedy odbędzie się kolejny, 27. Finał WOŚP. W internecie wystartował już przygotowany przez Allegro serwis aukcje.wosp.org.pl, a w nim aukcje, które od 19 lat pomagają zbierać pieniądze dla małych pacjentów w polskich szpitalach. Jest też Wirtualna Puszka, z której można skorzystać przy okazji codziennych zakupów na mobilnym Allegro. A na stronie rzeczyodserca.pl można zobaczyć, co na tegoroczne aukcje WOŚP podarowali znani i lubiani sportowcy, muzycy, aktorzy i blogerzy.

Internetowe licytacje przez 19 lat stały się nieodłącznym elementem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym czasie udało się, tylko dzięki nim, zebrać ponad 52 miliony złotych! Liczba przedmiotów wystawionych na sprzedaż tylko w ubiegłym roku wyniosła 133.704, a platformę aukcje.wosp.org.pl odwiedziło prawie 3,3 mln osób.

– Jesteśmy z Orkiestrą od początku działalności Allegro. W 1999 roku, kiedy e-commerce w Polsce jeszcze raczkował, wpadliśmy na brawurowy pomysł by licytować przedmioty dla WOŚP w internecie. Udało się. I dziś, po 19 latach wciąż nam się to udaje. Polacy nie wyobrażają sobie Finału bez aukcji Allegro. Uważam, że na tym polega nasz sukces. Na prostocie współpracy i naturalnym zaangażowaniu milionów klientów naszej firmy.W dniu 26. Finału, co niespełna 10 sekund pojawiała się na Allegro nowa aukcja dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Polacy pokochali niezwykłe przedmioty, ich historie i możliwość udziału w internetowych licytacjach. I to zarówno w charakterze kupujących, jak i darczyńców. Co roku na Allegro mamy tysiące przedmiotów podarowanych przez naszych użytkowników, niektóre bardzo oryginalne i wartościowe, inne niezwykłe przez związane z nimi historie – mówi Krzysztof Śpiewek, manager CSR w Allegro. Ale aukcje.wosp.org.pl to nie tylko przedmioty materialne. Z roku na rok przybywa ofert związanych z możliwością ciekawych doświadczeń czy wrażeń.

– Są więc do kupienia kolacje ze znanymi osobami, treningi sportowe, wizyty na planach filmowych, a nawet lekcje kaligrafii czy jazdy konnej pod okiem znanego aktora – dodaje Krzysztof Śpiewek.
Na stronie www.rzeczydoserca.pl można obejrzeć filmy, w których znani aktorzy, piosenkarze, dziennikarze, sportowcy, politycy, a także użytkownicy zapraszają do udziału w swoich aukcjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I choć licytacje dopiero ruszyły, a sam Finał WOŚP za kilka tygodni, to już możemy tam znaleźć wyjątkowy samochód Filipa Chajzera, spotkanie z aktorkami filmu „Lejdis” od Magdaleny Różczki, kask, który uratował życie Adamowi Bieleckiemu czy zaproszenie na premierę teatralną od Rafała Królikowskiego.

Gdyby nie wyobraźnia i kreatywność internautów, nie udałoby się rok temu uzyskać z aukcji 9 milionów złotych! – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP – Obok przedmiotów bardzo wartościowych, namacalnych, są też te zupełnie zwariowane, spontaniczne i pełne uroku. I bardzo często na finiszu tych właśnie licytacji są emocje, walka do samego końca i radość ze zwycięstwa. Klienci Allegro uczestniczący w aukcjach WOŚP nie tylko kupują najróżniejsze przedmioty, jest w tym też zaangażowanie, chęć pomocy i fantastyczne emocje związane z realizacją celu zbiórki dla ratowania zdrowia i życia dzieci w polskich szpitalach. I na końcu – wynik aukcji to bardzo ważna część ostatecznego rezultatu Finału.

Rzecz od Serca może podarować każdy. Wystarczy wystawić aukcję na aukcje.wosp.org.pl i nagrać krótki film, w którym opowiemy o swojej licytacji i opublikować go na stronierzeczyodserca.pl. Tylko w zeszłym roku filmy wyświetlane były przez internautów blisko 150.000 razy!

W pomoc dla WOŚP można się włączyć także w czasie przedświątecznych zakupów. Allegro wykorzystując swoje doświadczenie w działaniach online, stworzyło wirtualny odpowiednik symbolicznej puszki WOŚP. Przy okazji zakupów, można do niej wrzucić 5, 10, 15, 50 lub 100 złotych.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram