W Polsce zapanowała moda na gry planszowe. Sięgają po nie głównie młodzi ludzie. Ale są też takie planszówki, które spodobają się również starszym graczom. Dzisiaj wybraliśmy dla Was jedną z takich gier. Jest nią Katamino.

Katamino to dynamiczna układanka, która rozwija zmysł obserwacji i zdolność logicznego myślenia. A to zawsze się przydaje. Gra ma wiele zalet, a jedną z nich jest “płynnie regulowany” poziom trudności. W praktyce oznacza to, że mogą się w nią bawić już trzyletnie dzieci. Kolejne – coraz trudniejsze – wersje gry sprawiają, że ta łamigłówka “rośnie” wraz z nimi.

Tutaj nie ma górnego limitu wieku. Czas spędzony na grze w Katamino będzie tak samo satysfakcjonujący dla siedmiolatka jak i siedemdziesięciolatka. Inaczej mówiąc, Katamino to idealna propozycja na wspólne popołudnie z wnukiem.

Reguły są trywialnie proste. Gracze na przemian układają na planszy klocki o różnych kształtach. Wyłożony klocek musi zakryć 5 pól. Jeśli któryś z graczy nie jest w stanie tego zrobić – przegrywa.

Ten wariant gry proponujemy na rozgrzewkę. Potem spróbujcie swoich sił w nieco trudniejszej wersji Katamino. Tutaj plansza podzielona jest na dwie połowy. Każdy gracz stara się jak najszybciej zakryć klockami swoją połowę. Ten, któremu się to uda, zostaje zwycięzcą. Proste? Tylko z pozoru.

Gra występuje w kilku “mutacjach”. Najbardziej przyjazną dla seniorów jest Katamino Deluxe. Nie ma w niej małych klocków – co bardzo ułatwia rozgrywkę – a wszystkie elementy zostały wykonane z niezwykłą starannością (klocki z drewna, plansza i pudełko z grubej tektury). Zestaw do gry w Katamino jest elegancki i solidny zarazem. Jedna partia trwa od 10 do 20 minut. Autorem gry jest Andre Perriolat.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram