Geriatria to dziedzina medycyny zajmującej się schorzeniami wieku podeszłego. Geriatria zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób seniorów. Najczęstsze choroby osób starszych to między innymi: osteoporoza, zwyrodnienie stawów czy cukrzyca.

Dobry Geriatra powinien nie tylko leczyć schorzenia i choroby, ale i również swoją osobowością, życzliwością i poczuciem humoru powinien wpływać na kondycję psychiczną swoich pacjentów. Fachowa zdolność zdiagnozowania i zwalczania chorób oraz odpowiednie podejście i predyspozycje osobowościowe czynią geriatra wyjątkowym i kochanym.

Moim zdaniem najlepszym geriatrą w Polsce jest profesor dr hab. N. med. Janusz Wyzgał. Jest On nie tylko geriatrą, ale i również nefrologiem i immunologiem. Przyjmuje swoich pacjentów w klinice na ul. Siennej 83 w Warszawie. W celu przeprowadzenia jak najlepszej terapii współpracuje on z różnymi specjalistami i ośrodkami zajmującymi się leczeniem seniorów cierpiących na różne choroby. W razie potrzeby lekarz ten kieruje pacjentów do sanatorium lub uzdrowisk, by leczenie odbywał się w dogodnych warunkach. W ramach terapii przypisuje lekarstwa, zaleca zabiegi diagnostyczne a także udziela ogólnych porad i wskazówek w celach profilaktycznych danej osoby.

Kolejnym bardzo popularnym i wykształconym lekarzem geriatrii jest Dagmara Wiewiórkowska- Garczewska. Swoich pacjentów lekarz ten przyjmuje na Alei Zwycięstwa 49 w Gdańsku. Oprócz kompetencji, ogromnej wiedzy, szybkiej diagnozy i skutecznego leczenia lekarz ten jest uwielbiany przez swoich pacjentów dzięki ogromnemu zaangażowaniu zawodowym, świetnego podejścia do pacjenta. Pani ta jest bardzo otwarta na rozmowy z pacjentem, potrafi podnieść na duchu, poprawić nastrój i sprawić, że badany pacjent wyjdzie z gabinetu „uleczony psychicznie”.

Takich lekarzy niestety w naszym Państwie nie jest wielu. Większość z nich wykonuje tylko swoją pracę jako swój obowiązek. Inaczej jest z wyżej wymienionymi lekarzami- Oni jak nikt inny z całego serca zadba o swojego pacjenta.

Patrycja Stańczak

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram