Helite Hip’Air to poduszka powietrzna, którą stworzono z myślą o seniorach. Upadki osób starszych często prowadzą do skomplikowanych urazów stawów biodrowych, a niekiedy nawet śmierci. Dzięki Helite Hip’Air można tego uniknąć.

Jak to działa?

Helite Hip’Air to specjalny pas, który po wykryciu braku równowagi, natychmiast aktywuje specjalne poduszki ochronne. Wynalazek ten działa podobnie do mechanizmu dobrze nam znanego z samochodów.

Pas Hip’Air jest zaskakująco lekki i ma plastikową klamrę z przodu; wewnątrz znajduje się inflator i czujnik. Strzałki podpowiadają, w jaki sposób nosić pas. Gdy założymy go w niewłaściwy sposób, rozlega się sygnał dźwiękowy.

Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób, upadki są główną przyczyną urazów i zgonów u starszych Amerykanów. W 2014 roku, według raportu CDC, starsi Amerykanie doświadczyli 29 milionów upadków.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od 12 lat. Swoje doświadczenie zdobywała w wielu portalach - od medycznych, przez kobiece, po serwisy popularnonaukowe. Współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to medycyna, profilaktyka i zdrowy styl życia. Szczególny nacisk kładzie na rzetelne informowanie i edukowanie czytelników w trudnych tematach prozdrowotnych.
Zmień czcionkę
instagram