Styczniową inicjatywę Orkiestry wspiera 120 000 wolontariuszy w różnym wieku, co sprawia, że Finał WOŚP jest fenomenem na skalę światową. Fundacja w trosce o wszystkich wolontariuszy radzi, w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo w specjalnie przygotowanym Poradniku Wolontariusza Finału WOŚP. 

Według najnowszego raportu, przygotowanego przez firmę ISQ, podsumowującego zaufanie społeczne w Polsce, wolontariusze WOŚP cieszą się bardzo dużym zaufaniem (80%), oceniani są jako osoby entuzjastyczne, pozytywne, zaangażowane (87%), a ich poświęcony czas na działalność charytatywną jest doceniany przez 88% uczestników badania. Ich postawa niewątpliwie wpływa także na wizerunek Fundacji, która nieprzerwanie od 16 lat cieszy się największy zaufaniem społecznym wśród Polaków.

27. Finał WOŚP to 1700 sztabów na całym świecie, które wspiera 120 000 wolontariuszy, organizując niezapomniane finały w swoich miejscowościach. Przygotowania do finałowej niedzieli rozpoczynają się na wiele tygodni, a nawet miesięcy przed wydarzeniem. 13 stycznia, w najbliższa niedzielę, na ulicy wyruszą kwestujący wolontariusze, którzy mimo zimowej pogody są gotowi nieść pomoc nieustannie przez wiele godzin. Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy najważniejsze jest bezpieczeństwo wolontariuszy. Od początku przygotowań do Finału, Fundacja komunikuje i przekazuje treści mające na celu zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom oraz zwiększenie ich bezpieczeństwa. W tym roku WOŚP przygotował specjalny poradnik dla osób, które wyruszą z puszką na Finał Orkiestry.

W poradniku, wolontariusze znajdą nie tylko informacje na temat bezpieczeństwa, ale również m.in. wskazówki dobrego savoir vivre podczas kwestowania, informacje o prognozie pogody w dniu Finału, mogą zapoznać się z nową akcją „ZARAZ BĘDZIE PEŁNO” a także dowiedzieć się co zrobić, po zakończeniu kwestowania.

 
Nie zabrakło też niespodzianek. Fundacja WOŚP przygotowała zestawienie udogodnień dla wolontariuszy, które czekają na nich podczas 27. Finału – informacje o darmowym transporcie i posiłkach, finałową nakładkę na zdjęcie profilowe oraz upominki od sponsorów. 
Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram