Jesteśmy Fundacją, która powstała, by wspierać osoby dotknięte chorobą nowotworową. Prowadzimy różnorodną działalność wspomagającą leczenie onkologiczne naszych Podopiecznych.

Fundacja Onkologiczna Nadzieja

  • zbieramy środki na finansowanie i leczenie,
  • niesiemy pomoc społeczną osobom chorym onkologicznie – w zakresie: diagnostyki, leczenia oraz rehabilitacji onkologicznej
  • informujemy o dostępnych metodach leczenia i możliwych terapiach
  • współpracujemy z polskimi i zagranicznymi ośrodkami medycznymi
  • podejmujemy działania mające na celu ochronę i promocję zdrowia
  • wspieramy działalność towarzystw naukowych, współorganizujemy sympozja i konferencje – edukacja onkologiczna.

Największy wysiłek finansowy kładziemy jednak na pomoc pacjentom, którym potrzebne jest pełnopłatne – odpłatne specjalistyczne leczenie i którzy nie mogą sobie na nie w pełni pozwolić.

Mamy możliwość zdiagnozowania pacjenta w kraju i za granicą, w tym celu współpracujemy z kilkoma ośrodkami na terenie Polski, w Niemczech, Szwajcarii i Holandii.

Zatrudniony w fundacji psycho-onkolog udziela profesjonalnych konsultacji chorym i ich rodzinom, a dietetyk kliniczny konsultuje problemy żywieniowe, pomaga wprowadzić dietę onkologiczną. Refundujemy również terapie wspomagające leczenie systemowe.

Obecnie, podkreślając jak wielką rolę w procesie leczenia pełni psychika, zainicjowaliśmy kampanię: Weź ster w swoje ręce, bo siła jest w Tobie…

W ramach kampanii oferujemy chorym bezpłatną terapię psychoonkologiczną, organizujemy Warsztaty Szkoły Simontonowskiej.

Kontakt

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Małgorzata Kaczorek

Zmień czcionkę
instagram