piesek

Zwierzę jako przyjaciel człowieka. Niekiedy zdarza się, że jest to jedyny towarzysz, który obecny jest w każdej chwili naszego życia, dlatego też często traktujemy go jak drugą bardzo bliską nam osobę.

Czasami sposoby traktowania pupila potrafią zaskakiwać, powodować mieszane uczucia oraz być niebezpieczne, ale przecież to wszystko wynika z miłości.

 

Oto kilka przykładów:

  1. Pierwszym, tak wyjątkowym sposobem traktowania jest stworzenie dla futrzaka własnego kąta, a bywa też tak, że jest to cały oddzielny pokój wypełniony po brzegi wszelkiego rodzaju zabawkami, tunelami czy też torami przeszkód.
  2. Bardzo często ludzie zostawiając swoich podopiecznych z rodziną bądź przyjaciółmi, tęsknią za swoimi pociechami, natomiast swoją rozłąkę leczą rozmowami przez telefon na przykład ze swoim kotem, opowiadając mu o swoim dniu i pytając co u niego. Każde miauknięcie w tym przypadku jest na wagę złota.
  3. Idąc na przechadzkę do parku, bardzo często widzimy wyprowadzane na spacer psy, ale czy widzieliście kiedyś kota lub chomika? Tak! Zdarzają się takie przypadki, tak ogromnej miłości, która w tym wypadku niestety szkodzi ukochanemu zwierzakowi, gdyż one nie są przystosowane do tego rodzaju sytuacji i gadżetów.
  4. Wielu seniorów, którzy nie mają w swoim życiu drugiej, równie ważnej istoty, przepisuje swoje całe majątki na ukochanego pupila. Wyobrażacie sobie, małego Yorka z milionem na koncie i domkiem na przedmieściach?
  5. Każdy z nas lubi świętować swoje urodziny w towarzystwie rodziny oraz najlepszych przyjaciół. Wielu opiekunów sądzi, że tak jak i my, tak ich zwierzaki powinny celebrować dzień swoich urodzin, zjeść tort, założyć urodzinową czapeczkę i usłyszeć głośne i serdeczne „Sto lat!” od najbliższych. W końcu to też członek rodziny
  6. Niekiedy podróżowanie, również okazuje się być dobrym momentem na okazywanie swoich uczuć i niestety, właściciele wożą swoich pupili na kolanach za kierownicą. Takie zachowanie jest bardzo ryzykowne, a na pewno nasz kochany zwierzak, nie obrazi się, kiedy przez chwilę posiedzi sam na fotelu obok, przypięty pasami dla zwierząt bądź w foteliku. Nawet najlepsi przyjaciele potrzebują trochę odpoczynku od siebie nawzajem.

Dlatego pamiętajmy, ogromna miłość do naszych futrzaków jest jak najbardziej wskazana, ale mimo wszystko musimy zachować zdrowy rozsądek.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Martyna Tomaszewska

Zmień czcionkę
instagram