Badanie endoskopowe należy do wyjątkowo nieprzyjemnych interwencji medycznych. Jest to procedura wykonywana standardowo we wszystkich szpitalach.

Naukowcy opracowali ostatnio wyjątkową pigułkę, która z powodzeniem może zastąpić tradycyjną, przewodową sondę używaną w trakcie tego badania.

Jak to działa?

Zamiast przewodowej sondy, pacjent będzie połykać… zwykłą tabletkę. CapsoVision wyposażona jest w cztery precyzyjne kamery, oświetlenie LED oraz wbudowaną pamięć wewnętrzną.

Badanie endoskopowe polega na pobraniu wycinków do badania histopatologicznego bądź w celu wykonania mało inwazyjnego zabiegu. Endoskopia wykorzystywana jest m.in. w laryngologii, ortopedii oraz diagnozowaniu chorób układu pokarmowego (np. zapalenia jelita grubego).

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 12 lat. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała jako redaktorka portalu o tematyce rozrywkowej. Doświadczenie dziennikarskie zdobywała w portalu dla kobiet oraz w serwisie popularnonaukowym. Prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej, współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W portalu www.senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Lubi rozmowy z ludźmi, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram