Piłka nożna w znacznym stopniu poprawia zdrowie starszych mężczyzn – twierdzą naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze.

Badacze odkryli, że sport ten jest jedną z najlepszych możliwości zachowania formy w wieku emerytalnym. Piłka nożna zmniejsza prawdopodobieństwo chorób serca i cukrzycy. Jednak, ten sam efekt mają także inne rodzaje aktywności fizycznej.

Badanie trwało 52 tygodnie. Uczestnicy kontynuowali zajęcia nawet po zakończeniu eksperymentu. Według zebranych informacji, praca serca u osób starszych po czterech miesiącach treningu, poprawiła się aż o 15%.

Piłka nożna to nie tylko wytrzymałość, interwał i poprawa wydajności organizmu. Uczestnicy eksperymentu zmniejszyli również swoją wagę i znacznie poprawili sprawność funkcjonalną całego organizmu – podsumowują naukowcy.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 11 lat. Pierwsze kroki w mediach stawiała jako redaktorka popularnego portalu o tematyce rozrywkowej. Swoje doświadczenie dziennikarskie zdobywała również w portalu dla kobiet, w serwisie popularnonaukowym oraz prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej. Współpracowała z Wirtualną Polską, gdzie pisała o zdrowiu oraz redagowała portal dla rodziców i serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Uwielbia ludzi i rozmowy, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram