Piłka nożna w znacznym stopniu poprawia zdrowie starszych mężczyzn – twierdzą naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze.

Badacze odkryli, że sport ten jest jedną z najlepszych możliwości zachowania formy w wieku emerytalnym. Piłka nożna zmniejsza prawdopodobieństwo chorób serca i cukrzycy. Jednak, ten sam efekt mają także inne rodzaje aktywności fizycznej.

Badanie trwało 52 tygodnie. Uczestnicy kontynuowali zajęcia nawet po zakończeniu eksperymentu. Według zebranych informacji, praca serca u osób starszych po czterech miesiącach treningu, poprawiła się aż o 15%.

Piłka nożna to nie tylko wytrzymałość, interwał i poprawa wydajności organizmu. Uczestnicy eksperymentu zmniejszyli również swoją wagę i znacznie poprawili sprawność funkcjonalną całego organizmu – podsumowują naukowcy.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 12 lat. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała jako redaktorka portalu o tematyce rozrywkowej. Doświadczenie dziennikarskie zdobywała w portalu dla kobiet oraz w serwisie popularnonaukowym. Prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej, współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W portalu www.senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Lubi rozmowy z ludźmi, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram