Dziennikarstwo obywatelskie to  rodzaj dziennikarstwa uprawianego przez niezawodowych dziennikarzy w interesie społecznym. Na rozwój tego medium pozwolił coraz szybszy rozwój internetu i dostępności do tego medium, jak i do narzędzi, na których można było tworzyć treści.

Ten rodzaj dziennikarstwa jest ponad pokoleniowy i nie ma ram czasowych czy zawodowych. Bo takim dziennikarzem może być każdy.

Przykładem takiego zaangażowania może być projekt staży dziennikarskich dla seniorów.

Takie staże odbywają się online na portalach  informacyjnych: www.takdlazdrowia.pl oraz www.senior24h.pl.

Projekt ten prowadzony jest w obszarze dziennikarstwa obywatelskiego,

Docelowo rozwijać  ma umiejętności miękkie uczestników projektu i twarde, które pozwolą im np. zarabiać poprzez copywrriting, nagrania głosowe treści publikowanych w  portalach  w Polsce, czy tworząc materiały i programy dedykowane seniorom dla wolnych mediów i na ich zlecenie.

Centrala projektu znajduje się w Ciechocinku w związku z naturalną rekrutacją studentów wśród kuracjuszy i ciekawą przestrzenią wycieczkową, dla grup, które przyjadą na takie kursy np. jednodniowe. Co jest dodatkową wartością tego projektu bo, pozwala na wybranie się w zupełnie inne miejsce, poznanie nowych ludzi i naukę zupełnie czegoś nowego.
Projekt ma na celu tworzenie wartościowych treści przez seniorów dla seniorów. W projekt  będą się angażować ludzie z różnych pokoleń co, pozwoli na wymianę poglądów i wiedzy w wielu pokoleniach i rocznikach, co pozwala snuć wizję, że pojawi się wiele interesujących treści, które będą inspirować innych.

 

Magdalena Wróbel

 

 

 

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram