Coraz więcej kobiet decyduje się na to, aby nie farbować swoich naturalnych, siwych czy białych włosów. Skąd taki pomysł i jak im się to udaje?

Wiele kobiet ma już dość ukrywania swoich siwych czy wręcz białych włosów. Przeciwstawiają się w ten sposób przekonaniu, że siwizna nie może być sexy oraz lansowanej w mediach dyktaturze wiecznej młodości. Okazuje się wręcz, że równomiernie siwe czy białe włosy lub ich harmonijne połączenie, może być po prostu piękne. Uzyskanie takie efektu nie zawsze jest jednak oczywiste.

Jak to zrobić?

• u niektórych pań to bardzo proste – mają dużo siwych włosów, równomiernie rozłożonych na całej głowie. Wystarczy im po prostu zaprzestać koloryzacji, a po jakimś czasie natura sama zrobi swoje.

• u większości kobiet, siwe włosy nie rozkładają się jednak równomiernie. Aby uniknąć długich miesięcy z siwiejącym odrostem i zafarbowanymi końcami, zaleca się krótkie fryzury.

• fryzjerzy oferują rozjaśnianie lub całkowitą dekoloryzację włosów, które nie są całkowicie siwe/białe. Pomijając jednak koszt takiego zabiegu, jest on dość ryzykowny dla kondycji włosów.

• aby zapełnić fryzurze chłodny, równomierny odcień, należy regularnie stosować szampon przeznaczony do siwych włosów, podkreślający ich srebrny blask.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na naturalność czy pokrywanie kosmyków swoim ulubionym odcieniem, ważne, by nasza czupryna była po prostu zdrowa i zadbana. Natomiast najistotniejsze jest, byśmy same dobrze czuły w wybranym kolorze – nic tak nie dodaje seksapilu niż samoakceptacja!

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Sławomira Trojanek

Redaktor naczelny portalu Tak dla zdrowia® (http://www.takdlazdrowia.pl) Z wykształcenia filolog romanista, z zamiłowania tłumacz, w wyniku prywatnych działań żona i matka. Autorka bloga o perypetiach na obczyźnie z perspektywy „Matki Polki” (http://www.blogslawki.com). Życiowo doświadczona w pracy z dziećmi (swoimi) oraz służbowo z osobami starszymi: kilka lat w roli instruktora w Klubie Seniora. Praca w redakcji jest połączeniem pasji jaką jest pisanie, z ludzką troską o innych oraz rozwijaniem swojej i innych wiedzy w zakresie zdrowego trybu życia. Tego ostatniego nie rozdziela na prywatne i zawodowe, w obu przypadkach liczą się TYLKO POZYTYWNE EMOCJE.
Zmień czcionkę
instagram