W najbliższy poniedziałek poznamy zespoły, które głosami publiczności przejdą do drugiego etapu plebiscytu Złotego Bączka. Fani festiwalu oddali już ponad 27 tys. głosów. W czołówce znajdują się m.in. Majka Jeżowska Band, Kwiat Jabłoni, Avatar i Skunk Anansie.

Złoty Bączek to mosiężna nagroda przyznawana jako wyraz uznania publiczności dla najlepszego zespołu występującego na ostatniej edycji Pol’and’Rock Festival. W plebiscycie uczestniczą wszystkie zespoły, które zagrały na Dużej i Małej Scenie festiwalu, a także – po raz pierwszy w historii – Nocnej Scenie ASP, za wyjątkiem ostatnich laureatów rywalizacji. Wręczane są dwie nagrody – osobne dla wykonawcy polskiego i zagranicznego – i dla każdej z tych kategorii prowadzone jest oddzielne głosowanie.

W poniedziałek 30 marca poznamy 20 zespołów (po 10 dla każdej kategorii), które głosami publiczności zakwalifikowały się do kolejnego etapu plebiscytu. Wraz z rozpoczęciem tego etapu osoby, które już wzięły udział w głosowaniu, otrzymają możliwość ponownego oddania głosu. Zespoły zachowają swój dorobek oddanych głosów.

W ostatnim rankingu Złotego Bączka (z poniedziałku 23 marca) triumfowali Majka Jeżowska Band i Avatar. Fani festiwalu oddali już ponad 27 tys. głosów.

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony festiwalu, przy wykorzystaniu weryfikacji poprzez Facebooka. Drugi etap plebiscytu potrwa do 10 maja, a do trzeciego, finałowego, przejdą po 3 zespoły dla każdej kategorii. Zwycięzców plebiscytu poznamy w czerwcu. Laureaci otrzymają zaproszenie na Dużą Scenę najbliższego Pol’and’Rock Festival.

Nagrodę po raz pierwszy przyznano po pierwszej edycji Festiwalu (wtedy jeszcze pod nazwą Przystanek Woodstock) w 1995 roku. Od 1996 roku Złoty Bączek wręczany jest – o ile jest taka możliwość – podczas kolejnej edycji festiwalu. Dla artysty jest to każdorazowo szansa na kolejny występ na największej festiwalowej scenie w Europie.

Podczas ostatniej edycji plebiscytu Złotego Bączka fani festiwalu oddali ponad 61 tys. głosów, a największe poparcie uzyskała Łydka Grubasa, która w kategorii zespół polski do ostatniej chwili walczyła z Hunterem. Z kolei wśród zespołów zagranicznych triumfowała Dubioza Kolektiv, w kluczowym etapie pokonując m.in. zespół Gojira.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram