Dni Kultury Ludowej: Etnodizajn
od 5.04.2018 (czwartek) godz. 9:00 do 6.04.2018 (piątek)
Izba Regionalna Ziemi Świeckiej Świecie, Kopernika 2

W ramach drugiej edycji „Dni Kultury Ludowej” zapraszamy do Izby Regionalnej na cykl prelekcji i warsztatów poświęconych tematyce etnodizajnu, czyli nurtu we wzornictwie, który propaguje łączenie ludowych form i motywów ze współczesnymi trendami.

Odwiedzi nas Agnieszka Łukaszewicz – projektantka mody, absolwentka Manchester School of Art. Artystka, oprócz poprowadzenia zajęć tematycznych, zaprezentuje swoją twórczość w formie wystawy „Słowiańska Baśń”. Wernisaż odbędzie się drugiego dnia wydarzenia.

W pierwszej części zajęć zostanie przedstawiona prezentacja multimedialna „Kociewie – moja skarbnica inspiracji”, dzięki której zainteresowani zapoznają się z prowadzącą, jej pracami, technikami i materiałami wykorzystywanymi przez nią w twórczości artystycznej; krok po kroku ukazany i omówiony zostanie proces powstawania grafik, autorskich tkanin i całej kolekcji mody inspirowanej folklorem i haftem kociewskim.

W drugiej części zajęć zorganizowane zostaną warsztaty artystyczne „Jak korzystać z inspiracji, aby nie kopiować”. Ich głównym celem będzie nauczenie się kreatywnego myślenia – inspiracji sztuką zastaną i tworzenie własnych prac przy wykorzystaniu różnych technik rysunkowych, techniki kolażu, plansz
z haftem kociewskim – oraz kreowanie własnego stylu.

W trzeciej części zajęć autorka oprowadzi po swojej wystawie „Słowiańska Baśń” składającej się z kolekcji mody, sampli grafik wydrukowanych na jedwabiu habotai oraz grafik wydrukowanych
na papierze.

PROGRAM:

5 kwietnia (czwartek)

09:00–16:30 prelekcje i warsztaty dla grup zorganizowanych

6 kwietnia (piątek)

09:00–15:00 prelekcje i warsztaty dla grup zorganizowanych

18:00 wernisaż wystawy artystycznej Agnieszki Łukaszewicz „Słowiańska Baśń”

Wstęp na wernisaż wystawy jest bezpłatny.
Obowiązują zapisy na prelekcje i warsztaty dla grup zorganizowanych: zamek@oksir.eu, tel. 513897524

Czas trwania pojedynczych zajęć: 60 min.

Organizator wydarzenia: Izba Regionalna Ziemi Świeckiej (OKSiR)

Źródło : https://www.kiwiportal.pl/wydarzenia/447929/swiecie-dni-kultury-ludowej-etnodizajn-k-p04
Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Małgorzata Kaczorek

Zmień czcionkę
instagram