„To nie dla mnie, mam za słabą kondycję, nigdy tego nie robiłem, jestem na to za stary lub za słaby, to nudne, muszę oszczędzać siły…”. Istnieje wiele powodów, żeby się nie ruszać, ale powody, żeby się ruszać, są istotniejsze. Siedzący tryb życia powoduje, że częściej odwiedzamy lekarzy i szpitale.

Dzisiaj kije przestały pełnić rolę laski, ale stały się nowoczesnym przyrządem do budowania siły i wytrzymałości. Nordic Walking to spacer z kijami, aktywność dla wszystkich bez względu na wiek. Nordic Walking angażuje 90% mięśni naszego ciała. W przeciwieństwie do biegania, sport ten mocniej aktywizuje górne partie sylwetki: ramiona, barki, klatkę piersiową. Jednocześnie, Nordic walking odciąża stawy kolanowe i kręgosłup, ponieważ kijki stanowią dodatkowe wsparcie dla aparatu ruchu oraz podnosi ogólną sprawność.

Wędrówka z kijkami, zwłaszcza przy dobrej pogodzie jest bardzo przyjemna.Kolejną zaletą tego typu treningu jest to, że można ćwiczyć w grupach. Jest to okazja do poznania nowych ludzi lub spędzenia czasu w gronie znajomych – wystarczy, że przekonasz ich żeby ćwiczyli razem z tobą. Nordic walking pozwala spalić 40 % więcej kalorii niż zwykły spacer. Wydatek energetyczny jest podobny jak przy joggingu z tą zaletą, ze znacznie dłużej możemy maszerować niż biec.

W internecie jest coraz więcej grup osób, które lubią spotykać się na tego rodzaju aktywności. Warto je poszukać i trenować wspólnie z nimi.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram