Pobyt w szpitalu dla nikogo z nas nie jest czymś przyjemnym. Na pewno o wiele milej jest spędzać czas w zaciszu własnego domu lub innym, ciekawym miejscu. Niestety, czasami bywa tak, że nasze zdrowie szwankuje i do tego szpitala trafić po prostu musimy…

Spędzając kilka dni lub tygodni w szpitalu, na pewno warto jest mieć kogoś „do pogadania”. Leżąc na kilkuosobowej sali, okazji jest do tego mnóstwo. Czas ten można także spędzić w inny, pożyteczny sposób. Z pomocą przychodzi tu emitowana w szpitalach pierwsza polska telewizja medyczna – Doktor TV.

Czy są jakieś zalety płynące z jej oglądania? Oczywiście. I jest ich mnóstwo. Nawet jeśli nie lubisz oglądania telewizji i twierdzisz, że „telewizor zaśmieca tylko twój umysł i zabiera twój cenny czas”, wiedz, że jest wiele korzyści, jakie może przynieść oglądanie tematycznej telewizji, takiej jak Doktor TV.

Oto najważniejsze z nich:

Dowiesz się więcej…

Oglądanie telewizji nie służy tylko i wyłącznie rozrywce – spełnia także rolę edukacyjną i informacyjną. Doktor TV otworzy cię na świat wiedzy dotyczącej zdrowia. Dzięki praktycznym radom lekarzy, w tym wielu specjalistów, dowiedziesz się więcej na tematy związane ze zdrowiem i profilaktyką chorób. Ale to nie wszystko! 

Oto przykładowe programy, które pacjent znajdzie w Doktor TV:

 • Zdrowie ze smakiem – porady dietetyka jakie posiłki warto spożywać i jak można je przygotować;
 • Fitness bez tajemnic – porady jak ćwiczyć, aby zachować piękną sylwetkę lub pozbyć się niepotrzebnych kilogramów;
 • Spotkanie z lekarzem – specjaliści różnych dziedzin radzą jak ustrzec się przed chorobą lub ją pokonać, jeśli już nas dopadnie;
 • Uroda – lekarzy medycyny estetycznej tłumaczy na czym polegają takie zabiegi jak lifting, botoks i inne mające na celu poprawić naszą urodę;
 • Filmoteka – na przykładzie bohaterów filmowych omawiane są problemy życiowe, które mogą przydarzyć się każdemu z nas.

Zmotywujesz się do dbania o własne zdrowie…

Każdy z nas chce być zdrowy i szczęśliwy, prawda? Poza zdrowym odżywianiem i prowadzeniem aktywnego trybu życia, możemy zrobić dla siebie coś jeszcze. Czerpać wiedzę na temat dbania o swoje zdrowie z telewizji, co zmotywuje nas do bardziej skutecznego działania. Dbanie o zdrowie nie jest trudne. Wystarczy prowadzić odpowiedni tryb życia (dieta, sport, unikanie używek) oraz obserwować swój organizm i wykonywać regularnie badania. Doktor TV będzie dla ciebie świetnym motywatorem do działania!

Szybciej zleci czas…

Na pewno, nic nie zastąpi miłej rozmowy z drugim człowiekiem. Jednak, nie ma co demonizować telewizji. Dzięki Doktor TV, pobyt w szpitalu, upłynie ci w miłej i pozytywnej atmosferze. Nawet się nie obejrzysz, a będziesz wychodzić do domu.

Doktor TV w liczbach:

Czy wiesz, że pierwsza polska telewizja medyczna Doktor TV, emitowana jest aż w 16 województwach i 45 miastach Polski? Każdego miesiąca ogląda ją 669 tys. widzów!

 • Doktor TV to 6 godzin programu każdego dnia
 • 100 specjalistów

Czy wiesz, że…

 • Aż 70% pacjentów ocenia poziom nadawanych programów jako profesjonalny;
 • Co 3 pacjent porusza tematy zgłębione w programach, z personelem medycznym;
 • 62% pacjentów ogląda Doktor TV ponad kwadrans dziennie;
 • 72% pacjentów siłę Doktor TV upatruje w ciekawych tematach lub ich przystępnej prezentacji;
 • 86% pacjentów już w pierwszej dobie pobytu dowiaduje się o Doktor TV;
 • Ponadto, co 4 pacjent żałuje, że telewizja ta emitowana jest tylko w szpitalach;
 • Również, co 4 pacjent twierdzi, że reklamowane w Doktor TV preparaty medyczne są lepsze od innych.

Badania GfK dla TV Zdrowie/Doktor TV

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram