Uprawianie sportu przynosi wiele korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego.  Jeśli ćwiczymy w grupie, możemy mieć ich jeszcze więcej – dlaczego?

Idealnie byłoby móc poświęcić na umiarkowany sport co najmniej 150 min tygodniowo czyli pól godziny dziennie przez 5 dni w tygodniu. W pojedynkę często trudniej o to, by się zmobilizować. Wiedeńscy naukowcy zachęcają do tego, by zapisać się na zajęcia grupowe. Oto, co ich zdaniem przynosi dodatkowe korzyści:


  zajęcia w grupach ułatwiają integrację społeczną, jest to okazja do zawarcia nowych znajomości. Dbamy jednocześnie o nasze ciało oraz relacje towarzyskie. Unikamy w ten sposób samotności, ale możemy również liczyć na to, że się z kimś po prostu zaprzyjaźnimy.

– badania wykazały, że członkowie zajęć grupowych są częściej zadowoleni ze swojego życia (endorfiny płynące ze sportu plus przyjemność ze spotkań to dobra mieszanka dla naszej psychiki).

– dbanie o formę, zwłaszcza w dobrym towarzystwie wzmacnia pewność siebie. Widząc efekty jesteśmy z siebie zadowoleni, a świadomość, że nie tylko my wiemy, ile wysiłku nas to kosztuje daje dużo dla samooceny.

– posiadanie opłaconego karnetu (nie ukrywajmy, że koszty finansowe również maja znaczenie) jest dodatkową motywacją do ćwiczeń – podobnie, jeśli chodzi o poczucie rywalizacji, a także wsparcia osób mających bliskie do naszych zainteresowania.

– przebywanie w zgranej grupie wpływa dobrze na nasze samopoczucie, ponadto może być pretekstem do dodatkowych spotkań, wyjazdów poza klubem organizującym podstawowe zajęcia.

Podsumowując sport w dobrym towarzystwie to zestaw doskonały dla ducha i ciała!

Thanks to chikur from india I can share with you this update, https://silveressay.com/ enjoy
Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Sławomira Trojanek

Redaktor naczelny portalu Tak dla zdrowia® (http://www.takdlazdrowia.pl) Z wykształcenia filolog romanista, z zamiłowania tłumacz, w wyniku prywatnych działań żona i matka. Autorka bloga o perypetiach na obczyźnie z perspektywy „Matki Polki” (http://www.blogslawki.com). Życiowo doświadczona w pracy z dziećmi (swoimi) oraz służbowo z osobami starszymi: kilka lat w roli instruktora w Klubie Seniora. Praca w redakcji jest połączeniem pasji jaką jest pisanie, z ludzką troską o innych oraz rozwijaniem swojej i innych wiedzy w zakresie zdrowego trybu życia. Tego ostatniego nie rozdziela na prywatne i zawodowe, w obu przypadkach liczą się TYLKO POZYTYWNE EMOCJE.
Zmień czcionkę
instagram