Detoks, prawidłowo przeprowadzony potrafi dać naszemu organizmowi wiele dobroczynnych wartości. Ważna jest jednak regularna detoksykacja. Jeśli czujemy chroniczne zmęczenie,  występują u nas bóle głowy, problemy jelitowe, brak koncentracji a nawet pasożyty to czas na odtrucie i pozbycie się zbędnych toksyn.

Zdajemy sobie sprawę, że eliminacja trucizn inaczej wygląda u osób młodych a jeszcze inaczej u osób po sześćdziesiątym roku życia. Co zrobić i co zażywać  w czasie detoksu u seniorów? Przede wszystkim osoby starsze najpierw powinny udać się na konsultacje z lekarzem, dopytać czy mogą w swoim stanie przeprowadzać cały ten proces. Jeśli uzyskają pozwolenie, powoli do swojej diety mogą wprowadzać zmiany. Zaleca się w tym czasie picie zielonej herbaty, która dzięki swoim właściwościom eliminuje toksyny, dojrzałe jabłka spożywane razem ze skóra oczyszczą nasze jelita.

Picie dwóch litrów wody dziennie spowoduje  prawidłowe nawodnienie organizmu i wpłynie na koncentrację. W walce z toksynami pomoże sok ze świeżo wyciskanych buraków, który szczególnie osobą z anemią przyspieszy proces walki z chorobą. Ważne jest również by w czasie detoksykacji odstawić wszelkie używki typu papierosy, alkohol, napoje słodzone i gazowane oraz fast-food i potrawy pieczone na głębokim tłuszczu. Można  spożywać kiszonki, dobrym wyborem będzie kapusta i ogórki  kiszone. Nie należy rezygnować jednak z innych produktów spożywczych by nie osłabić naszego organizmu. Gdy stan zdrowia seniora pozwala na wprowadzenie suplementacji, mogą zakupić potrzebne leki. Wybór w aptekach jak i w Internecie jest ogromny. Powinny jedna być dobrane do naszych potrzeb, wieku, stanu zdrowia.

Detoks, aby był udany powinien trwać minimum siedem dni, najlepiej byłoby jednak gdyby wytrzymać do dziesięciu. Czy po takim czasie senior czuje zmiany? Bez wątpienia tak! Po okresie detoksykacji lepiej przyswajamy spożywane produkty, czujemy się lekko i więcej możemy pracować. Senior ma siłę na długie spacery, jego organizm walczy z chorobami cywilizacyjnymi. Prawidłowo i regularnie  przeprowadzany  da osobie starszej siłę do dalszego działania i przedłuży życie o kilka lat. Jak widzimy ma same pozytywne skutki.

Autor: Martyna Jankowska

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram