Anatomia pochwy różni się znacznie u kobiet i może zmieniać się w czasie, szczególnie po porodzie. Większe lub nierówne wargi sromowe, mogą powodować wiele problemów, które można łatwo naprawić za pomocą prostej kosmetycznej operacji ginekologicznej.

Czym jest labioplastyka?

To zabieg chirurgiczny polegający na zmniejszeniu wielkości warg sromowych. Duże wargi sromowe są ważnym problemem estetycznym wielu kobiet. Nadmierna lub nierówna tkanka wargowa, może być bardzo kłopotliwa. Kobiety, które nie są zadowolone z rozmiaru lub kształtu swoich warg sromowych, mogą mieć problemy z uprawianiem seksu. Większe wargi sromowe mogą być również widoczne, gdy kobieta nosi kostium kąpielowy lub obcisłe spodnie. W przypadku tych kobiet, poddanie się zabiegowi zmniejszenia wielkości warg sromowych, może mieć pozytywny wpływ zarówno na ich życie prywatne, jak i intymne.

Korzyści z redukcji warg sromowych są nie tylko estetyczne. Ciasna odzież może podrażniać wargi, sprawiając, że kobieta czuje się niekomfortowo podczas pracy, ćwiczeń, a nawet wykonywania zwykłych, codziennych czynności. Duże wargi sromowe mogą również powodować ból podczas stosunku płciowego.

Ginekolog kosmetyczny zazwyczaj wykonuje procedurę w warunkach ambulatoryjnych. Operacja trwa około 60 do 90 minut, podczas gdy pacjentka znajduje się pod znieczuleniem miejscowym. Redukcję warg często łączy się z innymi zabiegami kosmetycznymi, w tym redukcją łechtaczki i plastyką pochwy.

Większość kosmetycznych operacji ginekologicznych, odbywa się za pomocą precyzyjnej technologii laserowej, która zapewnia symetryczne wyniki przy mniejszym krwawieniu i mniejszym ryzyku infekcji.

Jeżeli interesują Cię inne procedury ginekologiczne, zapoznaj się z ofertą kliniki Civis Vita, w której czeka na Ciebie sztab wykwalifikowanych specjalistów.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram