Wygląd dla każdej kobiety jest pierwszorzędną sprawą, każda z nas zwraca uwagę na najdrobniejszy szczegół w swoim wyglądzie, oczywiście nie chodzi tutaj o narcyzm a o kwestie estetyczne.

Zadbane włosy, schludny ubiór czy manicure to wszystko dodaje pewności siebie. W dzisiejszych czasach największą uwagę przykuwamy do dłoni, przede wszystkim aby były czyste i co najważniejsze miały zadbane paznokcie. Dlaczego jest to wizytówką współczesnej kobiety? Zacznijmy od tego, że nasze paznokcie są podatne na czynniki zewnętrzne. Zła dieta, chemikalia osłabiają ich płytkę, prowadzi to do łamliwości, rozdwojenia i kruchości. Dlatego tak ważne jest ich pielęgnowanie. Nie mówimy tutaj o comiesięcznych wizytach u kosmetyczek, wiele czynności możemy wykonać w domu za pomocą specjalnych narzędzi bądź produktów. Wystarczy udać się do sklepu zakupić potrzebne przedmioty i do dzieła! Wypielęgnowane skórki, elegancki kształt paznokcia, lakier, który odżywi ich płytkę, to sprawia, że nasze dłonie nabierają blasku. Czujemy się lepiej, nie wstydzimy się  zapłacić w sklepie gotówką czy kartą a co najważniejsze podać dłoni na ulicy. Gdy chcemy zafundować sobie długotrwały efekt oraz kolor, który będzie nas uwodził swój błyskotliwością i rozsiewał efekt wow dookoła, udajmy się do kosmetyczki. W wykfalifikowanych salonach nie dość, że doznamy odprężenia i chwili relaksu to na dodatek nadamy piękna dłoniom.  Czynności pielęgnacyjne będą wykonywane przez specjalistów, pełna paleta kolorów zapewne sprawi, że znajdziemy swój wymarzony odcień na różne okazje, święta, rocznice bądź na co dzień.

Kilka lat temu taki zakres usług byłby abstrakcją, może dlatego, że w poprzednich latach ludzie nie mieli czasu na przywiązywanie wagi do wyglądu, praca, rodzina to wszystko zabierało im czas. Skupiali się na tym co tu i teraz. Jednak gdy świat poszedł do przodu, powstały duże aglomeracje, odpowiedni wygląd w pracy był wymagany zaczęto interesować się takimi usługami. To dla tego większość kobiet i niższy odsetek mężczyzn bo o nich nie możemy zapomnieć postanowili zadbać o estetykę . Coraz więcej mężczyzn zwraca uwagę na to jak wyglądają ich dłonie i paznokcie. Da się zauważyć, że u niektórych nie zobaczymy już brudu spod opuszków paznokci. Ta część zdała sobie sprawę, że są to szkodliwe bakterie, które narażają ich na choroby i urazy mechaniczne. Bardziej odważna, uczęszczają regularnie do salonów kosmetycznych na profesjonalne usługi.  Jednak trzeba pamiętać, że nie chodzi tutaj o idealny kształt a jedynie o zadbany wygląd naszych dłoni.  Bez wątpienia dla obu płci  jest to ważna wizytówka, która na co dzień jest wystawiana na wiele prób i ocen. 

Autor: Martyna Jankowska

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram