Samotność dotyka wiele osób- seniorzy nie są tu wyjątkiem. Znane z dawnych lat wielopokoleniowe domy dzisiaj funkcjonują już bardzo rzadko. Przychodzi w życiu moment, w którym dzieci rozjeżdżają się po Polsce lub nawet po świecie, a starsza osoba zostaje sama. Nic dziwnego, że pojawia się chęć znalezienia sobie drugiej połówki. Czy starszemu mężczyźnie to wypada? No i jak na podryw reagują starsze kobiety?

Pytanie brzmi: czy jest cokolwiek, czego seniorowi robić nie wypada? Przez całe życie krępują nas różne ograniczenia: rola rodzica, męża lub żony, rola zawodowa. Starszy wiek to chyba odpowiednia pora, aby te ograniczenia z siebie zrzucić. Chęć posiadania bliskiej osoby to naturalna potrzeba człowieka, zatem z jakiego powodu i w imię czego mielibyśmy z niej rezygnować?

Problem samotności nie dotyczy oczywiście tylko mężczyzn. Kobiety są w takiej samej sytuacji. Nawet w Internecie funkcjonują już strony, na których seniorzy mogą ze sobą porozmawiać i umówić się na spotkanie. Choć bliskość starszych ludzi do niedawna był tematem tabu, powoli na szczęście ulega to zmianie. Społeczeństwo coraz chętniej akceptuje związki zawierane w późnym wieku, a widok flirtujących seniorów nikogo już nie powinien dziwić. Możliwości do spotkania drugiej połówki również nie brakuje: starsi ludzie dzisiaj chętnie spotykają się w klubach seniora, na przeróżnych zajęciach, warsztatach czy aktywnościach.

Mamy zatem przesłanie dla panów: zamiast przejmować się tym co ludzie powiedzą, zaproś już dziś swoją sympatię na spacer, do teatru, kina, restauracji lub kawiarenki. Będąc kulturalnym i szarmanckim z pewnością nie spotkasz się z odmową!

 

 

Kamila Łakomy

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram