Na nasz nastrój i stan emocjonalny wpływa nie tylko głód, ale także jedzenie, które spożywamy. Wniosek ten wysnuli naukowcy z Centrum Medycznego na University of Rush. 

Nowe badanie wykazało, że osoby przestrzegające zdrowej diety, nie tylko mają mniejsze ryzyko chorób takich jak nadciśnienie, ale także wykazują niższe wskaźniki depresji. Innymi słowy, po raz pierwszy udowodniono naukowo, że istnieje bezpośredni związek między dietą a zdrowiem psychicznym.

Badanie miało na celu znalezienie odpowiedniej diety w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Naukowcy opracowali specjalną dietę i przetestowali ją na 964 ochotnikach, podczas sześcioletniego eksperymentu. Dieta polegała na ograniczeniu spożycia sodu, a także na włączeniu dużej ilości świeżych owoców, warzyw, zbóż i niskotłuszczowych produktów mlecznych. Nie tak dawno temu, została ona uznana przez czołowych dietetyków na świecie, za jedną z najbardziej zdrowych i skutecznych diet.

Jedna trzecia uczestników grupy dietetycznej zdołała pozbyć się depresji, podczas gdy w drugiej grupie, mimo wszelkich wysiłków podejmowanych przez dietetyków i psychologów, wskaźnik ten nie przekraczał 8%.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram