Nowe statystyki pokazują, że czterech pacjentów umiera każdego dnia w szpitalach w Wielkiej Brytanii z powodu niedożywienia i pragnienia. Odwodnienie lub niedożywienie bezpośrednio lub w połączeniu z innymi dolegliwościami, były w ubiegłym roku przyczyną aż 25 zgonów tygodniowo.

Według danych statystycznych krajowych, w 2010 roku, 155 pacjentów zmarło z powodu odwodnienia, a 48 z niedożywienia. Ponadto, 812 zmarło z powodu odwodnienia a 301 z powodu niedożywienia, ale głód i pragnienie nie były bezpośrednią przyczyną ich śmierci.

Chociaż niektórzy pacjenci doświadczyli głodu i pragnienia z powodu chorób spowalniających przyjmowanie posiłków, takich jak np. choroba Alzheimera, uważa się, że ​​wszystkim tym zgonom można było zapobiec, zapewniając odpowiednią pomoc osobom wymagającym szczególnej opieki.

W porównaniu z 2000 r., liczba pacjentów umierających z głodu stale rośnie.

Sekretarz prasowy Departamentu Zdrowia powiedział: Wielu pacjentów cierpi i umiera z powodu niedożywienia i odwodnienia. Trafienie do szpitala z rozpoznaniem takim jak rak, czyni pacjenta bardziej podatnym na tego typu problemy, ale ma on prawo oczekiwać, że szpital odpowiednio się nim zaopiekuje. W planach jest wdrożenie większej liczby godzin na opiekę nad każdym pacjentem, aby zapewnić mu komfort, pomóc mu w jedzeniu i piciu i byciu traktowanym z godnością i szacunkiem, na jaki zasłużył”.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram