Internet daje nam niemalże nieograniczone możliwości. Możemy w nim oglądać filmy, kontaktować się ze znajomymi, a nawet robić zakupy. W internecie każdy znajdzie coś dla siebie.

Przeróżne strony poruszają takie aspekty życia seniora, jak zdrowie, dieta, kultura, spotkania towarzyskie, aktywny wypoczynek, turystyka, realizowanie pasji, porady prawne, a także życie intymne. Informują, motywują, zachęcają, zapraszają – wszystko po to, by przekonać seniorów, iż internet jest narzędziem, która daje szerokie możliwości rozwoju, bez namawiania do wielogodzinnego siedzenia przed komputerem, czy zastępowania kontaktów osobistych – wirtualnymi.

Ogrom możliwości

Na portalach można wymienić się informacjami, przepisami, zdjęciami. Poprzez instalację aplikacji, np. w najbliższym oddziale operatora, być w stałym kontakcie z bliskimi, na bieżąco otrzymywać zdjęcia, aktywnie uczestniczyć w życiu wnuków. Szeroka baza danych pozwala poznać osoby, które mają podobne do nas pasje, hobby, umówić się na brydża, czy szachy, obejrzeć ulubiony film, przeczytać najnowszą książkę ulubionego autora.

Kupując w sklepie online (np. na https://www.senior24h.pl/sklep/) można zyskać dostęp do ciekawej oferty, w niskich cenach, często z dostawą do domu.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z „sieci”?

Sprzęt jest coraz bardziej dostępny cenowo, a przy tym dostosowany do umiejętności oraz możliwości seniorów. Dla osób chorych, leżących, dostępne są np. specjalne podpórki pod plecy, czy stoliczki na łóżko, które ułatwiają korzystanie np. z laptopa.

Czego poszukują w „sieci” seniorzy?

Najnowsze badania pokazują, że najbardziej lubiane przez seniorów strony dotyczą diety, zdrowego odżywiania, metod leczenia, znanych lekarzy i specjalistów, podróży oraz wakacji.  Zdecydowanie częściej korzystają, jak się okazuje z Twittera, jak z Facebooka. Bardzo lubią portale randkowe i lubią chwalić się tym, że nie poddają się upływającemu czasowi, udostępniając piękne zdjęcia, motywatory, osobiste przemyślenia i dokumentację osiągnięć własnych i całych zespołów.

Liczba aktywnych w sieci seniorów ciągle rośnie. I stają się oni coraz bardziej świadomymi użytkownikami. Dla wszystkich jest to budujące, tym bardziej dla naszej Fundacji Tak dla zdrowia, która od lat promuje warsztaty dla seniorów z zakresu poprawienia komfortu życia, w tym walki z wykluczeniem cyfrowym.

Jeżeli chcecie się przyłączyć serdecznie zapraszamy wszystkich wolontariuszy gotowych pomóc w edukacji osób starszych. Rejestracja jest możliwa na  https://www.senior24h.pl/przylacz-sie-do-kampanii/ zakładka Przyłącz się! oraz poprzez FB Senior24H.pl.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram