29 zbiórek na zakup sprzętu dla różnych dziedzin medycyny, osiem ogólnopolskich programów medycznych i akcje specjalne – to tylko część działań, jakie WOŚP podejmuje od lat w trosce o zdrowie i życie Polaków. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy , przy współpracy z najlepszymi ekspertami i przy wsparciu milionów darczyńców, realnie wpływa na sposób diagnozowania i leczenia pacjentów w całym kraju.

Najbardziej rozpoznawalna akcja WOŚP to styczniowy Finał, w który rokrocznie angażują się miliony osób na całym świecie. Coroczna zbiórka dedykowana jest konkretnej dziedzinie medycyny, której wyboru Fundacja dokonuje po konsultacji z ekspertami oraz analizując prośby o wsparcie płynące ze szpitali.

Dzięki Finałom wsparcie uzyskały m.in. neonatologia, dziecięca kardiochirurgia, onkologia, ortopedia i traumatologia, nefrologia, ale też geriatria. W ciągu 29 Finałów WOŚP zebrała ponad 1,5 miliarda złotych, za które jak dotąd zakupiła ponad 65 tys. urządzeń.

Fundacja prowadzi też  całoroczne programy medyczne. To właśnie dzięki tym działaniom m.in. 96% noworodków ma zbadany słuch, uratowano wzrok ponad 10 tys. wcześniaków, a ponad 4,5 tys. kobiet ciężarnych z cukrzycą wypożyczyło pompy insulinowe. Prowadzony jest też Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”, dzięki któremu zasady udzielania pierwszej pomocy poznały blisko 3 miliony dzieci.

Jest to tylko część programów i projektów które realizuje Fundacja, a które to działania znacząco poprawiają jakość leczenia i diagnostyki w Polsce

Magdalena Wróbel

 

 

 

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram