Dzięki internetowej zbiórce „Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP” Orkiestra przekaże gdańskim placówkom medycznym ponad 70 nowoczesnych urządzeń za blisko 16 milionów złotych. Zbiórka była reakcją na tragiczną śmierć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zainicjowała ją Patrycja Krzymińska w serwisie Facebook.

Środki zebrane w ramach tej zbiórki zostaną w całości przeznaczone na zakup sprzętu dla szpitali pediatrycznych w Gdańsku.

Wśród zaplanowanych sprzętów znajdują się między innymi:

dla Szpitala Św. Wojciecha w Gdańsku:

karetka neonatologiczna
rezonans magnetyczny
system monitorowania pacjenta
głowica echo
materace grzewcze (2 szt.)
pulsoksymetry (5 szt.)
stanowiska do resuscytacji (2 szt.)
materace do fototerapii (2 szt.)
pompy strzykawkowe (6 szt.)

dla Hospicjum im. Dudkiewicza w Gdańsku:

wyposażenie medyczne
dla Szpitala przy ul. Nowe Ogrody w Gdańsku:
echokardiograf
aparat do znieczulania
pompy objętościowe (10 szt.)
materace przeciwodleżynowe (3 szt.)

dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku:

USG premium
cyfrowy RTG jezdny
inkubator ATOM
rezonans magnetyczny

dla Szpitala Dziecięcego w Gdańsku:

tomograf komputerowy
system monitorowania pacjentów
pompy strzykawkowe (25 szt.)
pompy objętościowe (5 szt.)

W dniu ogłoszenia wyniku zbiórki 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 8 marca br., Fundacja przekazała dla Szpitala Św. Wojciecha w Gdańsku nowoczesną karetkę neonatologiczną. Wartość pojazdu wraz z zabudową wynosi ponad 1 mln złotych. W skład wyposażenia karetki wchodzą: inkubator transportowy Atom IncuArch z bogatym wyposażeniem, lokalizator naczyń krwionośnych AccuVein ze statywem ambulansowym, torba – zestaw pierwszej pomocy oraz plecak reanimacyjny. Pojazd objęty jest 3-letnią gwarancją oraz rocznym ubezpieczeniem.

Była to największa zbiórka charytatywna w historii Facebooka w Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce. Do zapełniania ostatniej puszki Pana Prezydenta włączyło się ponad 264 tysiące internautów.

Dzięki wspaniałej społeczności Facebooka „Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP” jest największą zbiórką w historii platformy zorganizowaną w Europie oraz w całym regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego, jak ludzie z całego świata wspólnie zaangażowali się w tę ważną inicjatywę i tego, jak nasze narzędzia pomogły w mobilizacji tak imponującej energii i dobrej woli dla realizacji szlachetnego celu. Odkąd wprowadziliśmy narzędzia umożliwiające zbieranie pieniędzy na cele charytatywne w 2015 roku ludzie z całego świata zgromadzili za pomocą przycisku „Przekaż datek” na Facebooku ponad miliard dolarów, ponad 20 milionów ludzi utworzyło zbiórkę lub przekazało na nią pieniądze na Facebooku. Ponad milion organizacji non-profit może otrzymywać darowizny za pośrednictwem Facebooka. W pierwszym roku od uruchomienia zbiórek urodzinowych zebrano ponad 300 milionów dolarów na sprawy, które są dla nich ważne w pierwszym roku od uruchomienia urodzinowych zbiórek pieniędzy na Facebooku – powiedział Robert Bednarski, Dyrektor Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram