W Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego Wellbee opublikowało wyniki ankiety poszukującej odpowiedzi na pytanie jaki jest stosunek Polaków do psychoterapii i dbania o zdrowie psychiczne oraz jak pandemia COVID-19 wpłynęła na nasz dobrostan psychiczny. Szacuje się, że w Polsce na depresję cierpi około 10 milionów osób, a przy nasilających się skutkach pandemii ta liczba może szybko wzrosnąć.

Najważniejsze wnioski:

 

  • Tylko 7,3% Polaków uważa, że psychoterapia może być powodem do wstydu – taki wniosek płynie z badań ankietowych przeprowadzonych przez Wellbee. Te dane cieszą i uświadamiają nam, że Polki i Polacy są otwarci na psychoterapię i poważnie traktują swoje zdrowie psychiczne.

 

  • Otwarte mówienie o własnej psychoterapii inspiruje innych do jej podjęcia. Odsetek osób deklarujących, że nigdy nie korzystały i nie zamierzają korzystać z psychoterapii jest dwukrotnie niższy wśród ankietowanych, którzy znają kogoś, kto już z psychoterapii korzystał

 

  • Efekty psychoterapii dostrzegane są przez naszych bliskich. 62,8% osób, które miały okazję widzieć wpływ psychoterapii na członka najbliższej rodziny, zdecydowanie wierzy w jej skuteczność.

 

  • 26% respondentów wskazało, że pandemia COVID-19 miała negatywny wpływ na ich dobrostan psychiczny. Ten odsetek jest jednak wyższy wśród osób, które wielokrotnie korzystały już z psychoterapii.

 

W załączeniu przesyłam cały raport oraz materiał prasowy wprowadzający w tematykę i wyniki badań. Grafiki wykorzystane w jego treści można pobrać pod tym linkiem.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram