1. Potrafisz dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi

Czy to są współtowarzysze z Uniwersytetu III Wieku, czy dzieciaki z przedszkola, do którego zostałeś zaproszony jako gość specjalny przez panią Anię. Znasz już swoją wartość i wiesz, jak dużo w życiu osiągnąłeś. Chcesz, aby inni czerpali z Twojego doświadczenia i nie popełniali błędów, których można uniknąć. Chcesz, by wszystkim żyło się lepiej.

  1. Jesteś otwarty na nowinki techniczne

Dzięki nim jesteś w stałym kontakcie ze swoimi wnukami i przyjaciółmi, którzy mieszkają za granicą. Cieszysz się możliwością wymiany zdjęć i wiadomości, telefonujesz poprzez Skype i dzięki temu na bieżąco weryfikujesz rzeczywistość bliskich, na których Tobie zależy.

  1. Masz konto oszczędnościowe

Jeśli masz konto oszczędnościowe, na które regularnie przelewasz pieniądze, powinieneś być z siebie dumny. Każdy powinien mieć konto oszczędnościowe, jednak niewielu z nas może sobie na to pozwolić. Większość osób zaczyna o tym myśleć zbyt późno – wolą wydawać pieniądze, nie zastanawiając się, co się wydarzy za kilka lat. Możesz oszczędzać i nadal cieszyć się wydatkami, ale oszczędności nigdy nie powinny być spychane na boczny tor.

  1. Nie przebywasz z toksycznymi ludźmi

Toksyczni ludzie zawsze bedą wokół nas. Być może ktoś taki żyje nawet w twojej rodzinie, miejscu pracy. Jeśli jesteś w stanie rozpoznać toksyczną osobę i trzymać ją jak najdalej swojego życia, potrafisz zrobić coś, czego większość osób uczy się przez wiele, wiele lat. Toksyczni ludzie nie powinni mieć miejsca w niczyim życiu. Takie osoby tylko ciągną innych w dół i niszczą ich marzenia. Pamiętaj, ze zasługujesz na to, by przebywać w towarzystwie ludzi, którzy wprowadzają optymizm i zdrowe podejście do twojego życia.

  1. Możesz sam o siebie zadbać

Jeśli jesteś gospodarny posiadasz znacznie więcej niż wielu ludzi. Oznacza to, że posiadasz umiejętności życiowe, których potrzebujesz. Wiele starszych osób tego nie rozumie. Rzeczy, takie jak zakupy (także w sieci), organizacja codzienności swojej i bliskich, gotowanie z produktów, które mam i które często uprawiam na działce – to pojęcia obce dla tych, którzy czasem za bardzo obawiają się wyjścia ze strefy komfortu i spróbowania się z nową sytuacją.

  1. Nie potrzebujesz niczyjej zgody na wszystko

Jeśli chcesz coś zrobić, nie musisz sprawdzać, czy inni będą się z tym czuli dobrze. Wiesz, ze możesz zrobić wszystko, co chcesz i robisz to. Jeśli masz jakieś marzenie, nie ma nikogo, kto może cię przed nim zatrzymać. Jeśli ktoś myśli, ze to, co robisz, to zły pomysł, nie zatrzymujesz się. Masz wystarczająco dużo wiary w siebie, aby podejmować decyzje, które są dla ciebie dobre.

Jeśli udało ci się odnieść sukces w każdym z tych obszarów, powinieneś być z siebie dumny.

The nature of these rights determines the limits of the legislative power to infrnge on these rights
Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Avatar

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram