Zawroty głowy są objawem wielu chorób somatycznych i neurologicznych i występują w przypadku osiemdziesięciu różnych patologii.

Dolegliwość ta może wiązać się z chorobami neurologicznymi i psychiatrycznymi, chorobami krwi, chorobami uszu, oczu, chorobami serca. Jest to bardzo nieprzyjemny objaw, który znacząco obniża jakość życia pacjenta.

Niektóre osoby z zawrotami głowy odczuwają złudzenie ruchu otaczających obiektów lub swojego ciała w przestrzeni (uczucie podobne do szybkiego obrotu karuzeli). Temu rodzajowi zawrotów głowy towarzyszy niepokój, pocenie się, bladość skóry, nudności, wymioty. Najczęstsze przyczyny to zatrucie, procesy zwyrodnieniowe i zapalne w narządach równowagi i słuchu, zaburzenia krążenia w uchu wewnętrznym i mózgu.

Niektórzy odczuwają niestabilność swojego ciała i mają uczucie niestabilności otaczającej przestrzeni. Ten typ występuje w przypadku zaburzeń móżdżkowych, patologii analizatora wzrokowego, zaburzeń emocjonalnych lub innych stanów. W praktyce neurologicznej, zawroty głowy najczęściej występują w przypadku zaburzeń emocjonalnych i różnych patologii kręgosłupa oraz choroby naczyniowej mózgu.

Zmęczenie, depresja, zaburzenia nerwicowe, również mogą powodować zawroty głowy, brzęczenie lub dzwonienie w uszach lub szumy w głowie.

Jeśli dokuczają Ci zawroty głowy, powinieneś zwrócić się do laryngologa lub neurologa. Lekarz postawi diagnozę i dobierze odpowiednie leczenie. Wybór leczenia będzie zależał od przyczyny zawrotów głowy.

***

Jeśli zależy Ci na zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa bliskiej Ci osobie, której nie jesteś w stanie samodzielnie zagwarantować odpowiedniej opieki, omów z nią możliwość skorzystania z pomocy domu opieki dla seniora. A może to Ty potrzebujesz wsparcia ze strony profesjonalistów?

ORPEA POLSKA od ponad 15 lat opiekuje się seniorami

W domach opieki i klinikach rehabilitacyjnych w całej Polsce, o  zdrowie i bezpieczeństwo podopiecznych i pacjentów, dba wykwalifikowany zespół pielęgniarsko-opiekuńczy, fizjoterapeuci, lekarze, psychologowie, terapeuci, personel pomocniczy i administracyjny.

ORPEA POLSKA doskonale rozumie potrzeby seniorów i ich rodzin. Bierze pod uwagę nie tylko bieżące potrzeby osoby starszej, lecz wszystkie aspekty funkcjonowania. Dla każdego mieszkańca przygotowywany jest indywidualny program opieki, terapii zajęciowej oraz aktywizacji. Takie podejście przynosi najlepsze efekty i pozwala zachować zdrowie, kondycję oraz jakość życia osób starszych jak najdłużej na możliwie wysokim poziomie.

ORPEA POLSKA tworzy drugi dom, w którym podopieczni czują się bezpiecznie, są akceptowani, rozwijają swoje pasje i zainteresowania, mogą dzielić się zarówno swoją wiedzą, jak i doświadczeniem. To środowisko motywujące i wzmacniające poczucie własnej wartości.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram