Seniorze lubisz zwiedzać lub wybierać się w piesze górskie wycieczki? Jeśli tak Żywiec to dobre miejsce dla Ciebie.

Historia Żywca liczy sobie przeszło 700 lat. Jego nazwa najprawdopodobniej pochodzi od słowa „żywić”, co wskazuje na to, że  ziemie  w Żywcu były urodzajne i obfitowały w zwierzynę.Jest tam wiele do zobaczenia, muzea i zabytki przyciągają wielu turystów.

Jakie miejsca warto zobaczyć :

Muzeum Browaru Żywiec

Muzeum jest  największą i najbardziej nowoczesną placówką tego typu w kraju.Obiekt ulokowany zostało w dawnych, wykutych w skale, piwnicach fermentacyjnych i leżakowych. W 18 pomieszczeniach, o łącznej powierzchni   1,6 tys. m2  przedstawiona została zarówno historia warzenia piwa w Żywcu oraz metody jego produkcji.Zwiedzanie samego muzeum w raz z degustacją  trwa około 1,5 godziny.

Zamek Habsburgów – Muzeum Miejskie i Park Zamkowy

Muzeum od 2005 roku mieści się w Starym Zamku w Żywcu, wybudowanym w pierwszej połowie XV wieku. Znajduje się on w samym centrum Żywca, pobliżu katedry Najświętszej Marii Panny, przy wejściu do wspaniałego parku zamkowego  zwanego też Parkiem  Habsburgów.W 25 hektarowym parku podziwiać można m.in. altanę chińską zbudowaną pod koniec XVIII wieku. Obecny kształt zamku łączy w sobie wiele detali w stylu gotyckim, renesansowym oraz barokowym.

Oczywiście to nie wszystkie atrakcje tego urokliwego miasta , jest tego wiele więcej.

Dla osób lubiących góry Żywiec jest świetnym punktem wyjścia do pieszych wycieczek po Beskidach.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Małgorzata Kaczorek

Zmień czcionkę
instagram