Wszyscy z nas potrzebują czasami zastrzyku energii albo chwili błogiego relaksu. W takich momentach często sięgamy po filiżankę kawy lub, gdy chcemy odpocząć – po ciekawą książkę. Zupełnie alternatywny sposób oferuje nam gadżet o nazwie Thync.

Jak to działa?

Plastikowa baza zakładana na prawą skroń, wysyła do nerwu trójdzielnego impulsy elektryczne o sile 20 miliamperów. Obieg elektryczny zamyka elektroda umieszczona za uchem. Przechodzący przez nerw sygnał ma na nas działanie pobudzające. W zależności od użytego plastra, efekt ten może być odwrotny i może nas uspokoić.

Sesje wyciszające i energetyzujące trwają od 5-20 minut. Producenci zapewniają, że Thync z powodzeniem może zastąpić kawę lub tabletki uspokajające. Zestaw kosztuje 199 dolarów.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 12 lat. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała jako redaktorka portalu o tematyce rozrywkowej. Doświadczenie dziennikarskie zdobywała w portalu dla kobiet oraz w serwisie popularnonaukowym. Prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej, współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W portalu www.senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Lubi rozmowy z ludźmi, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram