Większość z nas marzy o wypoczynku w pięknym miejscu. A takim miejscem właśnie jest Ciechocinek i tereny nadwiślańskie. W otoczeniu przyrody cudownie spędza się wolny czas.
Tam też trzeba gdzieś mieszkać, a każdy chciałby mieć swoją “miejscówkę” jak najbliżej brzegu,  Ale przy brzegach ze względu na ryzyko podtopienia nie wolno budować tradycyjnych domków. rozwiązaniem wówczas są bungalowy i leciutkiej konstrukcji domki sezonowe.

Bungalow jak i leciutkiej konstrukcji domki sezonowe są to niewielkie domy jednorodzinne z werandami. Wyróżniają się one lekką konstrukcją, są parterowe czasem z użytkowym poddaszem.

W domkach tego rodzaju centralnym pomieszczeniem jest zwykle salon, z którego można przejść do innych pomieszczeń. Zaletą jest też możliwość dowolnej aranżacji pomieszczeń.

Ze względu na to, że są to zazwyczaj budynki parterowe o prostej, geometrycznej bryle, powstający na planie prostokąta lub litery L i T idealnie nadają się do zamieszkania przez osoby starsze bądź osoby o ograniczonej sprawności ruchowej są też wygodne w użytkowaniu dla dzieci.

Do budowy tego rodzaju domów wykorzystuje się zarówno drewno, prefabrykaty, cegłę, jak i pustaki. Zastosowane materiały wpływają na funkcjonalność domu oraz jego wytrzymałość.

Poprzez odpowiednią konstrukcję wiele z tych budynków można przenieść w inne miejsce bądź też uchronić przed zalaniem poprzez przeniesienie na tereny wyżej położone.

Domy tego typu są doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących przestrzeń i spędzających dużo czasu na wolnym powietrzu. Są to idealne domy w miejsca gdzie jest dużo przestrzeni i zieleni. Idealnie sprawdzają się w strefach podmiejskich małych miasteczek np. w Ciechocinku.

Wybierając miejsce na wypoczynek czy też zamieszkanie warto zastanowić się nad opcją właśnie takiego maleńkiego domku.  Przy takim wyborze możemy zamieszkać właściwie wszędzie.

Magdalena Wróbel

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram