Bożena Sałacińska jest czynną działaczką ruchów senioralnych w Polsce. Członkini Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu III Wieku oraz Ogólnopolskiego Parlamentu Seniorów. Zasiada również w bydgoskiej Radzie Seniorów. Kocha fotografię i lubi relacjonować wydarzenia senioralne. W 2015 roku otrzymała tytuł Seniora Roku.

Bożena Sałacińska jest przewodnicząca Kujawsko-Pomorskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. W czerwcu 2017 roku, marszałek Piotr Całbecki docenił jej działalność na rzecz społeczności senioralnej i integrację środowiska.

Dzięki zaangażowaniu Bożeny Sałacińskiej Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, działający w strukturach UKW, należy do przodujących w regionie – czytamy na oficjalnej stronie KUTW.

Bożena Sałacińska od 7 lat prowadzi stronę www.kutw.pl. Jest także wiceprzewodniczącą Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego z siedzibą w Kowalu oraz członkinią sejmowej komisji ds. osób starszych której szefuje poseł Małgorzata Zwiercan. Przed emeryturą pracowała w urzędzie miasta, w szkole, na uczelni, w poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Udziela się na licznych płaszczyznach zawodowych. Na swoim koncie ma wiele inicjatyw artystycznych. Czterokrotnie brała udział w pokazach mody zorganizowanych prze FOCUS MALL  dla seniorów. Razem z mężem, Miłoszem Sałacińskim zagrała w 4 odcinkach serialu „Prawo Agaty” oraz w 6 filmach reklamowych TV Bydgoszcz. Laureatka nagrody przyznawanej przez prezydenta miasta Bydgoszczy oraz nagrody marszałka województwa. Odznaczona tytułem ogólnopolskiego ambasadora wolontariatu 60+.

W najnowszym wydaniu „Gazety Wyborczej”, możemy przeczytać obszerny wywiad z Panią Sałacińską, w którym dała ona pewną radę dla wszystkich osób, które są na emeryturze.

Jeśli senior wyjdzie z domu, to ma możliwość fajnego spędzenia czasu.To tylko kwestia wyboru. Poza domem i czterema ścianami, jest wiele do odkrycia – przyznaje.

Na pytanie, jacy jej zdaniem są współcześni seniorzy, odpowiedziała:

Lubią o siebie zadbać, podobać się, słuchać komplementów. Dzisiejszy senior chce i może być aktywny.

Zapytana o uroki bycia osobą w wieku senioralnym, Pani Bożena mówi:

Jeśli senior siedzi w domu, to zostanie sam, ale jeśli wyjdzie, to naprawdę szybko złapie bakcyla. Co innego, gdy chce być sam i się umartwiać. Sama zastanawiam się, co bym robiła, gdybym nie była na uniwersytecie. Niczego bym nie wiedziała, niczego nie doświadczyła. Czy miałabym lepiej posprzątane mieszkanie? Nie wiem. Teraz jestem w sytuacji, że nie zdążę czegoś w domu zrobić, ale w zamian pójdę na spotkanie z kolegami i koleżankami.

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram