Bożena Dykiel ma 67 lat, ale energią i charyzmą mogłaby obdarzyć kilka młodych dziewczyn. Nie bez powodu kochają ją fani, którzy cenią nie tylko jej talent, ale i osobowość.

Bożena Dykiel urodziła się 26 sierpnia 1948 roku w Grabowie k. Kolna. Absolwentka PWST w Warszawie (1971). W latach 1970–1972 występowała w Studenckim Teatrze Satyryków (STS), a w latach 1972–1985 w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Zagrała w wielu polskich produkcjach. Mogliśmy ją zobaczyć m.in. w filmach takich jak: „Janosik” (1973), „Człowiek z żelaza” (1981), „Znachor” (1981), „Ballada o Januszku” (1987), „Dzień świra” (2002) oraz „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” (2006). Znana również z roli Marii Zięby z popularnego serialu „Na Wspólnej” (od 2003).

Zapytana w jednym z wywiadów, jak jej się udaje zachować młodzieńczy wygląd, odpowiedziała:

Odkąd pamiętam, raz w miesiącu chodzę do kosmetyczki, na masaż i maseczki. Również ćwiczę bardzo regularnie: codziennie po 45 minut. Mam swój układ ćwiczeń, który wspomaga te części ciała, które kobietom najbardziej siadają – powiedziała dziennikarzowi SuperExpressu.

W rozmowie z magazynem Rossmann, aktorka zdradziła, jak dba o swoją świetną formę.

Mam to po mamie. Mama była osobą niezwykle energiczną i zaradną. Moje dzieciństwo, tak jak  moich koleżanek i kolegów z którymi przyjaźnię się do dziś, było w tzw. biednych czasach, kiedy wszystkim żyło się równo. Ci co mieli lepiej nigdy tego nie okazywali. Mięso było tylko w niedziele. W związku z tym moja mama wyczarowywała w kuchni różne kluseczki, naleśniki, pierogi, gotowała fantastyczne zupy. Cały czas była w ruchu. Mam po mamie taki charakter. Jestem spod znaku Panny, więc lubię, żeby wszystko było ułożone, schludne i czyste.

Seniorze, który film z udziałem Pani Bożeny Dykiel, cenisz sobie najbardziej?

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram