Jeśli opiekujesz się w domu bliską osobą w starszym wieku (rodzicem, albo współmałżonkiem) lub przygotowujesz się do roli opiekuna, gdyż Twój bliski wraca wkrótce ze szpitala, serdecznie zapraszamy na BEZPŁATNY WARSZTAT DLA OPIEKUNÓW DOMOWYCH.

KIEDY

20 października (sobota) w godz. 10.00-15.00

GDZIE

Dom opieki KONSTANCJA, Bielawa
ul. Lipowa 1, Konstancin-Jeziorna

(dojazd autobusem nr 700, 710, 724, przystanek KLARYSEW)

Nasze warsztaty mają charakter praktyczny. Program obejmuje takie zagadnienia jak:

  • toaleta chorego w łóżku
  • prawidłowe pozycje ułożeniowe
  • zapobieganie odleżynom
  • zmiana pozycji osoby leżącej
  • zespół stresu opiekuna – jak rozpoznać i jak sobie z nim radzić

Uczestnicy ćwiczą poznane techniki opieki nad chorym pod okiem pielęgniarek i fizjoterapeutów, specjalizujących się w opiece długoterminowej, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA WARSZTAT?

Sieć ORPEA wspiera opiekunów

Opieka nad osobami starszymi, niesamodzielnymi jest w naszym kraju sprawowana głównie przez rodzinę. Według szacunków, ponad 800 tys. Polaków jest objętych nieformalną opieką bliskich w domu, co często oznacza konieczność przeorganizowania życia rodzinnego i zawodowego. “Zainteresowanie warsztatami przekroczyło nasze oczekiwania. Z założenia miały one być odpowiedzią na potrzeby rodzin, których bliscy kończyli pobyt krótkoterminowy (opieka i rehabilitacja po hospitalizacji) w naszym ośrodku i wracali do domu. Chcieliśmy wesprzeć opiekunów zajmujących się swoimi rodzicami, dziadkami czy współmałżonkiem. Okazało się, że zapotrzebowanie na taką wiedzę i umiejętności jest znacznie większe. Co więcej, podczas warsztatów tworzy się wręcz grupa wsparcia osób w podobnej sytuacji, które chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i problemami” – mówi Beata Leszczyńska, Prezes Zarządu ORPEA Polska

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redakcja

Zmień czcionkę
instagram