W sobotę 22 września w chorzowskim Domu Opieki MEDI-system HONORATA odbędzie się ostatni w tym roku bezpłatny warsztat dla opiekunów domowych (osób zajmujących się bliskim w podeszłym wieku w domu). Bardzo duże zainteresowanie takimi spotkaniami w ubiegłym roku, wysoka frekwencja i wiele pozytywnych opinii uczestników dotychczasowych edycji pokazują, że osoby opiekujące się bliskimi w domu, chcą uczyć się od profesjonalistów sprawdzonych technik pielęgnacji
i opieki nad osobą starszą. 

MEDI-system wspiera opiekunów

Opieka nad osobami starszymi, niesamodzielnymi jest w naszym kraju sprawowana głównie przez rodzinę. Według szacunków, niemal milion Polaków jest objętych nieformalną opieką w domu, co często oznacza konieczność przeorganizowania życia rodzinnego i zawodowego.

“Każdy warsztat jest inny, bo podopieczni opiekunów domowych borykają się z różnymi problemami. Jednak wszystkie te spotkania mają jeden wspólny element – są okazją do wymiany doświadczeń, często podzielenia się smutkiem i troskami przez osoby, które wykonują codziennie bardzo ciężką pracę. Opieka nad osobą starszą – często z demencją czy chorobą Alzheimera – to ogromne wyzwanie dla opiekuna, a często całej rodziny. Możemy powiedzieć, że podczas warsztatu tworzy się grupa wsparcia – zdarza się, że uczestnicy utrzymują później kontakt i wspierają się wzajemnie. Cieszę się, że dzięki tym spotkaniom możemy choć trochę ulżyć opiekunom rodzinnym” – mówi Agnieszka Relidzyńska, dyrektor Domu Opieki HONORATA.

Warsztaty mają charakter praktyczny. Składają się z dwóch części: opiekuńczo-pielęgniarskiej
i rehabilitacyjnej. Program obejmuje takie zagadnienia jak:

  • toaleta chorego w łóżku
  • prawidłowe pozycje ułożeniowe
  • zapobieganie odleżynom
  • zmiana pozycji osoby leżącej
  • zespół stresu opiekuna

Warsztaty odbywają się zawsze w sobotę w godz. 10-15 w Domu Opieki MEDI-system HONORATA w Chorzowie, przy ul. Głównej 31.

Ostatni warsztat w tym roku odbędzie się 22 września. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy mailowe: warsztaty.honorata@medisystem.pl

Zapisy telefoniczne: 32 445 71 41 lub +48 784 957 656

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram