Zadanie “Bezpieczny i aktywny senior” realizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, jest współfinansowane ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Spotkanie odbyło się 12 kwietnia w Moszczance k. Ostrowa Wielkopolskiego. Zostało ono zorganizowane celem zapoznania seniorów z zasadami bezpiecznych zachowań w miejscu zamieszkania i w sytuacjach życia codziennego oraz ze skutecznymi metodami zapobiegania przestępstwom i wykroczeniom w ruchu drogowym.

Seniorzy wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez nadkomisarza Krzysztofa Kulę z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Pierwsza z nich dotyczyła realnych i potencjalnych zagrożeń, jakie mogą spotkać seniorów w codziennym życiu, w tym związanych z oszustwami metodą “na wnuczka, krewnego czy policjanta”. Wykład “Bezpieczny senior na drodze” poświęcony był bezpieczeństwu seniorów w ruchu drogowym, w szczególności bezpiecznemu poruszaniu się rowerem, który jest środkiem lokomocji bardzo popularnym wśród seniorów mieszkających na wsi.

Zadanie “Bezpieczny i aktywny senior” jest współfinansowane ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Realizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.

Zapraszamy do obejrzenia materiału z wydarzenia:

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 12 lat. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała jako redaktorka portalu o tematyce rozrywkowej. Doświadczenie dziennikarskie zdobywała w portalu dla kobiet oraz w serwisie popularnonaukowym. Prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej, współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W portalu www.senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Lubi rozmowy z ludźmi, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram