Beata Tyszkiewicz – polska aktorka filmowa i telewizyjna. Urodziła się 14 sierpnia 1938 roku w Wilanowie. Pochodzi z arystokratycznej rodziny pieczętującej się herbem Leliwa.

W swoim życiu zagrała w ponad 100 filmach. W latach 2005–2010 była jednym z jurorów dwunastu edycji programu TVN Taniec z gwiazdami. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród i odznaczeń, m.in. Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski (1975) i Orderu Przyjaźni Narodów (1987, ZSRR).

Jej talent aktorski możemy podziwiać w takich produkcjach, jak: “Samson” (1961), “Popioły” (1965), “Lalka” (1968), “Noce i dnie” (1975), “Synteza” (1983) oraz “Ferdydurke” (1991).

Beata Tyszkiewicz wystąpiła w kilku reklamach, zarówno telewizyjnych, jak i radiowych. Tyszkiewicz była pierwszą wielką aktorką, która użyczyła swoje wizerunku marce produktu. W 2008 r. została twarzą kosmetyków marki Dove. Wystąpiła w kampanii Dove Pro-Age razem z Ewą Kasprzyk i Edytą Jungowską. Do sesji zdjęciowej pozowały owinięte jedynie czerwoną, satynową tkaniną.

Tyszkiewicz nie wstydzi się swojego wieku i często mówi o tym, że się starzeje.

Wiek to bardzo względna rzecz. Nigdy nie zastanawiałam się nad tym, ile już za mną, a ile przede mną. W życiu na wszystko jest czas, ale najważniejsze, aby tego czasu nie marnować – powiedziała w wywiadzie dla portalu Poradnia.pl.

Zapytana, jak się czuje będąc na emeryturze, odpowiedziała:

Przejście na emeryturę pozwala pracować więcej, ale częściej robić to co się kocha. Nigdy się nie nudzę – czytamy w wywiadzie dla portalu Krawatimuszka.

Beata Tyszkiewicz jest prawdziwą damą i legendą polskiego kina. Który film z dorobku aktorki, przypadł Wam do gustu najbardziej?

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 11 lat. Pierwsze kroki w mediach stawiała jako redaktorka popularnego portalu o tematyce rozrywkowej. Swoje doświadczenie dziennikarskie zdobywała również w portalu dla kobiet, w serwisie popularnonaukowym oraz prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej. Współpracowała z Wirtualną Polską, gdzie pisała o zdrowiu oraz redagowała portal dla rodziców i serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Uwielbia ludzi i rozmowy, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram