Zdrowice – graj na zdrowie! to bezpłatna aplikacja stworzona na zlecenie Instytutu Żywności i Żywienia. Poprzez zabawę uczy zdrowych nawyków związanych z żywieniem i aktywnością fizyczną.

Jak to działa?

W grze dziecko wybiera awatara i wciela się w rolę młodego konstruktora, którego zadaniem jest wybudowanie i utrzymanie swojego miasta – tytułowych Zdrowic. Poprzez codzienne jedzenie porcji świeżych warzyw i owoców, picie wody, wykonywanie kroków i uprawianie sportu, użytkownik coraz bardziej zbliża się do celu.

Gra oferuje rownież wiele ciekawostek na temat zdrowego odżywiania.

Fundacja tak dla zdrowia

Ul. Łubinowa 59

87-100 Toruń

KRS: 0000306255

KONTO: 66194010763050858100000000

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od 12 lat. Swoje doświadczenie zdobywała w wielu portalach - od medycznych, przez kobiece, po serwisy popularnonaukowe. Współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to medycyna, profilaktyka i zdrowy styl życia. Szczególny nacisk kładzie na rzetelne informowanie i edukowanie czytelników w trudnych tematach prozdrowotnych.
Zmień czcionkę
instagram