Andrzej Piaseczny to jeden z tych artystów, którego nie tylko dobrze się słucha. Pomimo upływu lat on nadal wygląda młodo.
Andrzej Piaseczny (ur. 1971) jest polskim piosenkarzem, autorem tekstów, aktorem (pamiętamy go z serialu “Złotopolscy”)  i osobowością telewizyjną. Na początku swojej kariery był wokalistą popularnego rockowego zespołu Mafia, potem śpiewał na własny rachunek pod pseudonimem “Piasek”.
Razem z Sewerynem Krajewskim nagrał w duecie wyjątkową płytę “Na Przekór Nowym Czasom”. Ten duet skradł niejedno serce. To połączenie dwóch silnych głosów, młodszego i starszego pokolenia. Stare piosenki Seweryna w nowych aranżach i połączenie dwóch głosów Piaska i Krajewskiego to przyjemność dla ucha.

Andrzej Piaseczny w 2017 roku obchodził dwudziestopięciolecie swojej pracy artystycznej i z tej okazji wokalista udał się w trasę koncertową, podczas której wykonywał zarówno nowe, jak i starsze piosenki.

Andrzej “Piasek” Piaseczny bardzo mówi o swoim życiu prywatnym. Był związany ze starszą od siebie kobietą o imieniu Mirosława, która wtedy wychowywała dwóch prawie dorosłych synów. Andrzej Piaseczny był tylko o 7 i 11 lat od nich starszy, a jej synowie widzieli w nim ojca. W 2002 roku para się rozstała. Wokalista w jednym z wywiadów przyznał, że w jego życiu prawdziwych związków było bardzo mało. Opowiadał też, że myślał o założeniu rodziny, ale przestraszył się odpowiedzialności i tego, że mógłby wypuścić w świat nieszczęśliwego człowieka.

Artysta jest bardzo rodzinny, dba o kontakty z siostrą, jej mężem i ukochaną siostrzenicą, oraz bratem. Mieszka w miejscowości w pobliżu Gór Świętokrzyskich, gdzie przeprowadził się kilkanaście temu. Jego 81-letnia mama Alicja  nie wyprowadziła się na stałe z Pionek, które są jego miejscowością rodzinną (miejscowość niedaleko Kielc), jednak obecnie większość roku spędza w domu Andrzeja. Który uważa, że nastała w jego życiu „zmiana ról”. Podkreśla, że rodzice od zawsze poświęcali mu i siostrze dużo czasu, uwagi i troski, więc teraz oni są zobowiązani do tego, by to ciepło i troskę oddawać, gdy następuje zamiana ról.

Piosenkarz w jednym z wywiadów wyraził swoje zaniepokojenie tym, że wszedł w wiek średni. Odczuwa obawę, czy jest jeszcze coś wart. Martwi się tym czy ludzie chcą jeszcze słuchać jego piosenek. Nie tylko tych starszych piosenek, ale i nowości. Niby wie, że ma ogromną rzeszę fanów, ale jednak nie chce spoczywać na laurach…

Andrzej Piaseczny jest jak wino. Im jest starszy, tym lepszy. Dzięki swojemu  wiekowi, doświadczenia i energii może zawstydzić niejednego młodszego od siebie. Kochamy go za głos, poruszające teksty, charyzmę, luz, skromność.

 

Marta i Magdalena Wróbel

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram