Aukcje organizowane przez Allegro dla WOŚP z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Licznik na stronie aukcje.wosp.org.pl przekroczył już kwotę 11 milionów zł! To o 2,5 miliona więcej niż rok temu! Wśród 146 tysięcy aukcji, są przedmioty wystawione przez internautów, ludzi kultury, sportowców i polityków między innymi Rzeczy od Serca Anji Rubik, Dawida Podsiadło czy Janusza Gajosa. Licytacje trwają do 31 stycznia.

Zwykłe przedmioty z niezwykłą historią

Dochód z każdej aukcji Allegro dla WOŚP zasila bezpośrednio konto Orkiestry. Allegro nie pobiera prowizji za wystawienie przedmiotów. Wciąż około 10 tysięcy aukcji pozostaje niezalicytowanych i czeka na odkrycie (stan na 25 stycznia). Dlatego warto wykorzystać ostatnie dni na poszukiwania wyjątkowych przedmiotów i wsparcie WOŚP.

Pomysłowość Polaków i Ich hojność jod lat jest napędem naszego sposobu na wsparcie WOŚP. Na Allegro internauci jak zawsze wystawili dziesiątki tysięcy przedmiotów. Od drobiazgów takich jak książka, po drogą biżuterię czy nawet samochód. Każdy z nich jest rzeczą od serca, a wszystkie razem tworzą piękny katalog ludzkiej dobroci – podkreśla Krzysztof Śpiewek, manager CSR w Allegro.

Wiele aukcji opisanych krótkimi filmami od darczyńców znaleźć też można na specjalnej stronie www.rzeczyodserca.pl. Tu niezwykłe historie zwykłych przedmiotów opowiadają firmy, organizacje pozarządowe, klienci Allegro i celebryci między innymi Mateusz Gessler, Monika Olejnik, Daniel Olbrychski czy Małgorzata Kożuchowska.

Kto da najwięcej?

Na kilka dni przed zakończeniem licytacji Allegro dla WOŚP, najdroższą aukcją jest Rolls-Royce od Mastercard i Braci Collins. Jego wartość przekroczyła 211 tysięcy złotych. Z kolei spotkanie i lunch dla 2 osób od Roberta Lewandowskiego wylicytowano za sumę 150 tysięcy złotych. Podobną cenę osiągnęło spotkanie z Donaldem Tuskiem, które jeszcze można licytować do końca stycznia.

Pamiętajcie o tym, żeby nie szczędzić kasy, bo mamy szczytny cel. Te pieniądze są przeznaczone dla tych, którzy naprawdę jej potrzebują – przekonuje w filmie opisującym własną aukcję kierowca rajdowy, Kajetan Kajetanowicz.

Rekordową kwotę osiągnął też VW Golf Filipa Chajzera, pomalowany w kultowe motywy z lat 80-tych przez Szymona Chwalisza, który wart jest już ponad 60 tysięcy złotych. Anja Rubik za 30 tysięcy złotych zaprasza na pokaz Saint Laurent. Tydzień metamorfozy od Ewy Chodakowskiej przekroczył już 23 tysięcy złotych.

Wielu polityków przekazało swoje Rzeczy od Serca na aukcje Allegro dla WOŚP. Co takiego? Wspomniany dzień z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, pióro byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, spinki od Bronisława Komorowskiego. Jest też lot szybowcem od Roberta Biedronia czy trening bokserski z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. 22 stycznia zakończyły się też aukcje prezydenta Andrzeja Dudy i małżonki z wynikiem 50 tysięcy złotych.

Więcej ciekawych aukcji znaleźć można na stronie aukcje.wosp.org.pl Do 31 stycznia możliwe jest też wsparcie Orkiestry wybraną kwotą dzięki Wirtualnej Puszcze Allegro.

Przez 19 lat współpracy Allegro i WOŚP, kwota którą wspólnie zbieramy dla Orkiestry wzrosła 100-krotnie. Od 113 tysięcy po niemal 11 milionów. Każdy Finał przynosi kolejny rekord Do tej pory zebraliśmy 63 miliony zł. Polacy pokochali internetowe licytacje łączące fantastyczną atmosferę WOŚP-ową z pomaganiem.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram