Jesień to czas, gdy zwiększa się ryzyko chorób. Co zrobić, żeby w tym sezonie jesienne przeziębienie nas ominęło? Oto osiem wskazówek, które pomogą wam zachować zdrowie tej jesieni!

1. Bądź aktywny fizycznie – w miarę jak dni stają się coraz krótsze, staraj się ćwiczyć, najlepiej rano.

2. Jedz wystarczająco dużo sezonowych potraw – jedz owoce i warzywa sezonowe, takie jak jabłka, brokuły i dynia. Sezonowe jedzenie to najlepszy sposób na włączenie odpowiednich składników odżywczych, witamin i minerałów do diety.

3. Zwiększ swoją świadomość głodu i pełni – upewnij się, że jesz, ponieważ jesteś głodny, a nie „z nudów”. Jesienią łatwo przybrać na wadze, ponieważ o tej porze roku generalnie nie jesteśmy tak aktywni, jak wiosną i latem.

4. Ciesz się „pocieszającymi” posiłkami, ale pamiętaj o zachowaniu umiaru. Sprawią one, że poczujesz się lepiej w te pochmurne dni.

5. Uzyskaj dużo odpoczynku. Jeśli ludzie są wyczerpani i zmęczeni, częściej chorują na przeziębienia i wirusy, dlatego zadbaj o odpowiednią ilość snu każdego dnia.

6. Wyjdź na zewnątrz. Postaraj się wyjść na zewnątrz, na słońce, by zdobyć trochę witaminy D. Nie ma nic lepszego dla poprawy swojego samopoczucia i sposobu myślenia, niż oddychanie świeżym powietrzem.

7. Zwiększ swoją odporność – pij dużo wody i jedz świeże owoce i warzywa! Niektórzy uważają, że spożywanie czosnku, probiotyków i witamin, pomaga ciału w walce z dolegliwościami jesieni.

8. Dostosuj się do panującej pory roku i niższych temperatur. Oznacza to noszenie ciepłej odzieży i właściwe ogrzanie domu.

A jakie są wasze wskazówki dotyczące zachowania zdrowia jesienią? Podzielcie się z nami w komentarzach poniżej!

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram