Każda kobieta zawsze chce wyglądać pięknie i codziennie spędza mnóstwo czasu przed lustrem, dbając o swój wygląd. Francuskie kobiety, bez względu na wiek, są dobrze znane ze swojego naturalnego piękna, i, co warto dodać, wcale nie stosują skomplikowanych procedur kosmetycznych mających pomóc im wydobyć piękno.

Nie musisz jechać do Francji, aby poznać porady kosmetyczne Francuzek.

Oto jedne z najbardziej niesamowitych francuskich porad kosmetycznych, które warto włączyć do swojej codziennej pielęgnacji.

  1. Rób sobie co tydzień maseczkę. Francuskie kobiety uwielbiają dbać o siebie i zawsze mają czas na nałożenie na twarz maski. Czasem jesteśmy tak zajęte, że nie mamy czasu, aby się wyspać, nie mówiąc już o masce na twarz. Ale pamiętaj, że nie wydobędziesz swojego naturalnego piękna, jeśli nie masz czasu na relaks i wypoczynek. Wysokiej jakości maska może sprawić, że Twoja skóra będzie bardziej gładka i promienna. Dodatkowo, może pomóc Ci zachować młody i świeży wygląd, bez nakładania grubej warstwy makijażu każdego dnia.
  2. Jedz zdrowo. Jeśli chodzi o zdrową skórę, Twoja dieta odgrywa tu szczególną rolę. Wszystkie wiemy, jak ważne jest, aby jeść zdrowo, regularnie, aby zachować zdrowie i dać swojemu organizmowi energię, której potrzebuje. Jednak istnieją pewne zdrowe pokarmy, które można jeść, aby mieć doskonałą skórę. Większość Francuzek trzyma się kilku prostych i skutecznych zasad: nie opuszczaj posiłków, jedz uważnie i zawsze dokonuj zdrowych wyborów, kiedy sięgasz po przekąskę. Nic dziwnego, że wyglądają szczupło i zdrowo. Jeśli chcesz mieć promienną skórę, zdrowe ciało i wysoki poziom energii, trzymaj się zdrowej diety.
  3. Nie myj codziennie włosów. Francuskie panie mają nieco potargane, lecz piękne włosy, ponieważ nie myją ich codziennie i starają się zachować proste i zarazem eleganckie fryzury. Nie kładą na swoje włosy dziesiątek produktów do stylizacji włosów, jak robi to wiele z nas. Jeśli myjesz swoje włosy codziennie, postaraj się przełamać ten nawyk. Twoje włosy będą zdrowsze i ładniejsze. Należy również unikać używania zbyt dużej ilości produktów do stylizacji włosów.
  4. Zapomnij o ciężkim makijażu. Ciężki makijaż to zawsze zły pomysł. Jedną z jego największych wad jest to, że zatyka pory, co może prowadzić do trądziku. Większość Francuzek nie używa nawet podkładu. Kochają swoją nagą skórę z odrobiną tuszu do rzęs, szminki i delikatnego różu. Czasami nie trzeba nosić dużo makijażu, aby wyglądać pięknie. Możesz wyglądać pięknie w ogóle nie nosząc makijażu!
  5. Codziennie noś perfumy. Ta porada może wydawać się oczywista, ale w dzisiejszych czasach wiele kobiet nie używa perfum. Panie skupiają całą swoją uwagę na makijażu, zapominając o perfumach, które pomagają zachować przez cały dzień piękny zapach. Istnieje wiele fantastycznych zapachów. Francuskie kobiety kochają perfumy i noszą je każdego dnia.
  6. Nie pokazuj więcej niż to konieczne. Francuskie kobiety noszą piękne ubrania, ale nigdy nie pokazują za dużo, zwłaszcza w pracy. Oczywiście, nie oznacza to, że zawsze należy owinąć się w spodnie i swetry, długie spódnice, czy długi rękaw. Wystarczy nauczyć się, jak się ubierać, aby nie pokazywać więcej niż to konieczne. Na przykład, jeśli chcesz założyć krótką spódniczkę, dobierz zabudowaną górę, żeby nie pokazać za dużo skóry.
  7. Stosuj minimum biżuterii. Ogromna i masywna biżuteria może wyglądać pięknie, ale nie na każdej kobiecie i nie w każdej sytuacji. Jeśli chcesz wyglądać jak Francuzka, upewnij się, że nosisz minimalistyczną biżuterię. Zdecyduj się na małe kolczyki i bransoletki i unikaj noszenia ciężkiego naszyjnika.

Francuzki nie są idealne, ale wyglądają pięknie i są takie wytworne. Nie musisz przestrzegać wszystkich francuskich porad kosmetycznych, ale z pewnością wybierzesz dla siebie kilka wskazówek, które włączysz do swojej codziennej rutyny, by cieszyć się dłużej swoim naturalnym pięknem.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 12 lat. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała jako redaktorka portalu o tematyce rozrywkowej. Doświadczenie dziennikarskie zdobywała w portalu dla kobiet oraz w serwisie popularnonaukowym. Prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej, współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W portalu www.senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Lubi rozmowy z ludźmi, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram